საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა პედაგოგთა ტრენერები დააჯილდოვეს.
სპეციალურად დაწესებული საჩუქრები და სიგელები 12 საუკეთესო ტრენერს გადაეცა. სხვადასხვა საჩუქრებთან ერთად, TBC ბანკმა პედაგოგებს ფულადი სასაჩუქრე ვაუჩერები გადასცა, წიგნების მაღაზია „დიოგენემ“ კი თითოეულ მათგანს წიგნები აჩუქა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა ტრენერები 3 ძირითადი კრიტერიუმის მიხედვით შეარჩია: მასწავლებლებისა და მონიტორინგის ჯგუფის შეფასებები, ტრენერების მიერ ჩატარებულ ტრენინგებზე არსებული მოთხოვნა და თითოეული მათგანის ორგანიზებულობა. შერჩეულ ტრენერებს შორის არიან პროფესიული უნარების, მათემატიკის, ფიზიკის, ქართული ენისა და ლიტერატურის, გეოგრაფიის, ბიოლოგიისა და ქიმიის პედაგოგები.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა სასერტიფიკაციო გამოცდებისთვის 30 000-მდე პედაგოგი გადაამზადა. ტრენინგები ჩატარდა როგორც პროფესიულ უნარებში ისე, საგნობრივ ნაწილში. ცენტრი პედაგოგების გადამზადებას ახალი სასწავლო წლიდან განაახლებს. ტრენინგები საქართველოს მასშტაბით ყველა მასწავლებელს ჩაუტარდება.

The Most Successful Teacher Trainers were Awarded
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and Director of National Center for Teacher Professional Development Ghia Mamulashvili awarded the best 12 teacher trainers with special prizes and certificates.
12 most successful teacher trainers were granted with special gifs and certificates. TBC bank presented them with the cash vouchers.  Book shop “Diogene” awarded the trainers with the books.
National Center for Teacher Professional Development selected the best teacher trainers according to three criteria: teachers’ and monitoring group assessments, demand of the trainings, organizational arrangement of the training.  Among the most successful trainers are teachers of Professional Skills, Mathematics, Physics, Georgian Language and Literature, Geography, Biology and Chemistry.
National Center for Teacher Professional Development retrained up to 30 000 teachers for teacher certification examinations. The trainings were held in professional skills and respective subjects. The center will continue training of the teachers from a new academic year. All teachers in Georgia will be trained.