ირინე ქურდაძემ გორის რაიონის წარჩინებულ მოსწავლეებს ოქროს მედლები გადასცა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ და გორის გამგებლის მოადგილემ ივანე ხორგუაშვილმა “განსაკუთრებით ნიჭიერი ბავშვებისა და ახალგაზრდების მხარდაჭერის პროგრამის” ფარგლებში, გორის რაიონის  სკოლების 50-მდე წარჩინებულ კურსდამთავრებულს ოქროს მედლები გადასცეს.
გორის რაიონის სკოლების მოსწავლეებმა  საატესტატო გამოცდებზე კარგი შედეგები აჩვენეს, რამდენიმე მოსწავლე ქულების მიხედვით, ქვეყნის მასშტაბით პირველ  ასეულში მოხვდა და საქართველოს პრეზიდენტისაგან პორტატული კოპიუტერები მიიღეს.  2010-2011 წლისათვის გორის რაიონში 46  ოქროსა და 63 ვერცხლიმედალოსანი ჰყავს.  მედლების გადაცემა გორის მე-7  საჯარო სკოლაში განხორციელდა.
პრეზიდენტის ინიციატივით,  მოსწავლეთა წახალისების მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, ”წარჩინებულ მოსწავლეთა მედლების” ქვეპროგრამას ახორციელებს, რომლის ფარგლებშიც 2010-2011 წლისათვის 877 ოქროსა  და 1122  ვერცხლის მედალი გაიცემა.

Irine Kurdadze Awarded Successful Schoolchildren of Gori with Golden Medals
Deputy Minister of Education and Science Irine Kurdadze and Deputy Gamgebeli of Gori Zurab Khorguashvili awarded 50 successful students with golden medals at Gori Public School №7 in the frame of the Supporting Gifted and Talented Youth Programme.
School students of Gori district performed well in the high school leaving exams. Some of them got the highest scores and are among the most successful schoolchildren in Georgia. For this achievement, they received portable computers from the President of Georgia. In 2010-2011, Gori district has 46 golden and 63 silver medal holders.
On the initiative of the President of Georgia, the Ministry of Education and Science  implements “Sub-programme for Awarding the Best students with Medals”, in the frame of this program , in total, 877 golden and 1122 silver medals  was prepared for 2010-2011 academic year.