”საქართველოს საგანმანათლებლო ალიანსმა” განათლების სფეროში გატარებული რეფორმები შეაჯამა
საგანმანათლებლო ალიანსმა სასკოლო საზოგადოების შეკრება გამართა, რომელზედაც 2010/2011 სასწავლო წელს ზოგადსაგანმანათლებლო სისტემაში გატარებული რეფორმები განიხილეს და შეაფასეს. შეხვედრაში მონაწილეობა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა მიიღო.
სასკოლო საზოგადოების შეკრებას ესწრებოდნენ ზოგადსაგანმანათლებლო და უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების წარმომადგენლები, განათლების სფეროში მოღვაწე არასამთავრობო ორგანიზაციები, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები და სკოლის მოსწავლეთა მშობლები. შეკრებას უძღვებოდნენ საქართველოს საგანმანათლებლო ალიანსის თანათავმჯდომარეები ტატო  შავშიშვილი და გია მურღულია.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა განათლების რეფორმის ფარგლებში მიმდინარე  თითქმის ყველა სიახლეზე და მათ შედეგებზე. გამომსვლელები ისეთ თემებს შეეხნენ როგორიცაა: საატესტატო გამოცდები; სახელმძღვანელოების კონკურსი; პედაგოგთა სერტიფიცირება; მაღალკვალიფიციური პედაგოგების ანაზღაურება; ცვლილებები ეროვნულ სასწავლო გეგმაში; ინფრასტრუქტურის განვითარება; მანდატურთა ინსტიტუცია და სხვა.

“Georgia Educational Alliance” organized a meeting with a participation of school community. Participants discussed and assessed general education reforms of 2010-2011 academic year.  Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini attended the event.
Representatives of general educational  and higher educational institutions, NGO-s working in education, Diplomatic Corps, as well as students’  parents  took part in the event.
The meeting was presided over by the chairs of “Georgia Educational Alliance”, Tato Shavshishvili and Ghia Murghulia.
The participants discussed almost all components of the general education reform:  high school leaving exams, new textbooks, teacher certification exams, highly qualified teachers’ salary, changes introduced to the national curriculum, the activities of the School Resource officers and others.