,,აინშტაინის” ფარგლებში სასკოლო ლაბორატორიების მოწყობა მიმდინარეობს
ახალი სასწავლო წლის დაწყებამდე, პროგრამა ,,აინშტაინის” ფარგლებში, საქართველოს ყველა საჯარო სკოლა საბუნებისმეტყველო სასწავლო ლაბორატორიებით აღიჭურვება. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ თბილისის 186-ე საჯარო სკოლას სასწავლო ლაბორატორია თავად მიუტანა და ამ სკოლის პედგოგებთან ერთად  გაეცნო თანამედროვე ლაბორატორიის აღჭურვილობას.
საქართველოს პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის ინიციატივით, სკოლებში საბუნებისმეტყველო საგნების სწავლების დონის ამაღლებისა და ამ საგნებით მოსწავლეთა  დაინტერესების მიზნით,  პროგრამა ,,აინშტაინი” ხორციელდება.
პროგრამის ფარგლებში, ტექნიკური  დარგების განვითარებისა და ხელშეწყობის მიზნით, საჯარო სკოლების ფიზიკის, ქიმიისა და ბიოლოგიის თანამედროვე ლაბორატორიებით აღჭურვის პროცესი მიმდინრეობს.
სასწავლო ლაბორატორიები სამი სრული კომპლექტისაგან შედგება და თითოეულში გაერთიანებულია კონკრეტული საგნის (ქიმია, ბიოლოგია, ფიზიკა) სასწავლო თემატიკის შესაბამისად შედგენილი 18 ქვეკომპლექტი.
თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი ლაბორატორიები მოსწავლეთა კვლევითი უნარ-ჩვევების განვითარებას ემსახურება. ამიერიდან, თითოეული მოსწავლე შეძლებს პრაქტიკულ მუშაობას, კვლევის ჩატარებას, მისი შედეგის აღრიცხვასა და გაანალიზებას, სათანადო დასკვნის გამოტანას.

School Laboratories are being equipped in the frame of the Einstein Program
In the frame of the “Einstein Program”, all public schools of Georgia will be furnished with Natural Science Laboratories before beginning of the new academic year. First Deputy Minister Koka Sepherteladze delivered the Natural Science Laboratory to Tbilisi public school №186 and together with the teachers of this school got familiar with the equipments of this laboratory.
On the initiative of the President of Georgia Mikheil Saakashvili, the program “Einstein” is being implemented to enhance the learning of Natural Science subjects at schools.
In the frame of this program, public schools are being furnished with modern Physics, Chemistry and Biology laboratories. The laboratory consists of three units. Each of them contains 18 sub units according to the subjects. (Physics, Chemistry, Biology).
The modern laboratories at schools will develop research skills among schoolchildren. From now on, schoolchildren can conduct research by themselves; analyze the outcomes and make the appropriate conclusions.