მანდატურები ბავშვთა სახლს ესტუმრნენ
სასწავლო დაწესებულების მანდატურებმა და კომპანია „ბარამბომ“ დღის ცენტრი “ცისარტყელას“ აღსაზრდელები მოინახულეს. ერთობლივი აქციის ფარგლებში 50 აღსაზრდელს მანდატურებმა და კომპანია „ბარამბომ“ ტკბილეულობა, სათამაშოები და სხვა სახის საჩუქრები  გადასცეს.
მანდატურების განცხადებით „ასეთ აქციებში მონაწილეობის მიღება ძალიან მნიშვნელოვანია, მიუხედავად ცხელი  ზაფხულისა და არდადაგებისა მზად არიან გააგრძელონ მსგავსი აქციები, ყველანაირი სახის დახმარება გაუწიონ როგორც სკოლის მოსწავლეებს ასევე ბავშვთა სახლის ყველა აღსაზრდელს.“
სასწავლო დაწესებულების მანდატურების საქველმოქმედო აქციების მიზანია, მონაწილება მიიღონ სხვადასხვა სასარგებლო ღონისძიებებში და საზოგადოების ყველა ფენას პირადად განუმარტონ  მანდატურის არსი.
სკოლებში უსაფრთხოების დაცვის მიზნით, მანდატურები ახალი სასწავლო წლიდან თბილისის, ბათუმის, ქუთაისის, ზუგდიდის, ფოთი, ყვარლის, გორისა და  რუსთავის   საჯარო სკოლებში  შევიდნენ. მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.

Resource officers of educational institutions and representatives of the Company “Barambo” visited Children’s Day Care Center “Tsisartkela”. In the frame of the joint event, the guests provided the children with sweets, toys and other gifts.
According to the resource officers, despite a hot summer, they are willing to take part in charity events and provide assistance to schoolchildren and children living in Day Care Centers and Orphanages.
In the scope of the charity events, the resource officers have opportunity to inform all members of society on their activities.
In order to keep schools safe, Resource Officers commenced their activities in the Public Schools of Tbilisi, Batumi, Kutaisi, Zugdidi, Poti, Gori, Kvareli and Rustavi.
Resource Officers’ duty is to prevent conflicts and provide the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the schoolchildren. They are responsible to care for the safety of the schoolchildren.  New initiative that is being implemented in the frame of the Safe School program, envisages giving parents a full guarantee of their children’s safety.