მანდატურებმა  სამტრედიის №15 სკოლა-პანსიონის სპეციალური საჭიროების აღსაზრდელებს სიურპრიზი მოუმზადეს. სამტრედიის სპეციალური საჭიროების ბავშვები მანდატურებმა ქუთაისის „აკვაპარკში“  წაიყვანეს.  მოზარდები  „აკვაპარკში“  მთელი დღის განმავლობაში ერთობოდნენ.
სამტრედიის №15 სკოლა–პანსიონში ქუთაისის სკოლის მანდატურების სტუმრობა კვლავაც გაგძრძელდება, მათი მიზანია იზრუნონ სკოლის მოსწავლეების და მსაწვალბელების  უსაფრთხოებაზე.  ქუთაისის სკოლის მანდატურები  სამტრედიის სკოლა-პანსიონის მოზარდებს  კიდევ ბევრ ლამაზ სიურპრიზს ჰპირდებიან.
სამტრედის №15 სკოლა-პანსიონში 11დან  16 წლამდე ასაკის 20 ვაჟი ცხოვრობს. სკოლა-პანსიონში ყველა პირობაა შექმნილი განაკუთრებული საჭიროების მქონე ბავშვებთან მუშაობისთვის. პანსიონში ფუნქციონირებს სკოლა მე-4-დან მე-9 კლასის ჩათვლით, საჭიროების შემთხვევაში იხსნება დაწყებითი 1-3 კლასები.

Resource Officers’ Surprise for children of Samtredia Boarding-school
Resource Officers took the children of Samtredia boarding-school №15 for the Children with Special Needs to “Aqua Park” in Kutaisi. The kids enjoyed their day there.
Resource officers from Kutaisi public schools will continue to visit the boarding school in the future as well. According to them, their duty is to care for the safety of the schoolchildren, teachers and the school staff.
20 boys between the ages of 11-16 live in Samtredia boarding-school №15. The Children with Special Needs are provided with all necessary conditions in the school. The boarding school is open from 4th to 9th grades.  In case of necessity, classes are also opened for 1st and 3rd graders.