სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის წარჩინებულ მოსწავლეებს მედლები გადაეცათ
გრძელდება წარჩინებულ მოსწავლეთა დაჯილდოება. ამჯერად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ “განსაკუთრებით ნიჭიერი ბავშვებისა და ახალგაზრდების მხარდაჭერის პროგრამის” ფარგლებში, სამეგრელო-ზემო სვანეთის სკოლების წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს ოქროსა და ვერცხლის მედლები გადასცა.
2010-2011 წლისათვის სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონში 40  ოქროსა და 54 ვერცხლიმედალოსანია.  მედლების გადაცემა ქალაქ ზუგდიდის მე-2  საჯარო სკოლაში განხორციელდა.
პრეზიდენტის ინიციატივით, მოსწავლეთა წახალისების მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, ”წარჩინებულ მოსწავლეთა მედლების” ქვეპროგრამას ახორციელებს, რომლის ფარგლებშიც 2010-2011 წლისათვის 877 ოქროსა  და 1122  ვერცხლის მედალი გაიცემა.

In the frame of “Supporting Gifted and Talented Youth Programme” initiated by the President of Georgia, Deputy Minister Irine Kurdadze awarded successful schoolchildren of Samegrelo- Zemo Svaneti Region with golden and silver medals.
There are 40 golden and 54 silver medals holders in the schools of Samegrelo-Zemo Svaneti region in 2010-2011 academic year.
On the initiative of the President of Georgia, Ministry of Education and Science implements “Sub-programme for Awarding the Best students with Medals”, in the frame of this program , in total, 877 golden and 1122 silver medals was prepared for 2010-2011 academic year.