კიდევ ერთი ახალი სკოლა ტყიბულის რაიონში შენდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ტყიბულის რაიონში ახალ საბაზო სკოლას აშენებს. სოფელ მუხურაში სკოლის მშენებლობის მიმდინარეობა  მინისტრის  მოადგილემ ნოდარ სუგულაძემ  და იმერეთის რეგიონის გუბერნატორის მოადგილემ გრიგოლ მატარაძემ დაათვალიერეს.
სოფელ მუხურაში სკოლის შენობა გასულ საუკუნეში დაიწვა, მოსწავლეები რამდენიმე ათეული წელია  კოლმეურნეობის ძველ, სწავლისთვის სრულიად შეუფერებელ გარემოში სწავლობდნენ. ახალი ხის შენობა 70 ბავშვზე იქნება გათვლილი, ამ ტიპის სკოლა მორგებული იქნება  გარემოზე და სრულიად კომფორტული და თანამედროვე სწავლისთვის.
მუხურას სკოლის მშენებლობა სრულდება, დამთავრდა გადახურვა, ამჯერად მიმდინარეობს შიდა სარემონტო სამუშაოები, სკოლა ახალი სასწავლო წლიდან შეუდგება ფუნქციონირებას.
საქართველოს საგანმანათლებლო სივრცეში სასწავლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესება, თანამედროვედ აღჭურვა და კეთიმოწყობა სამინისტროს პრიორიტეტია.
მხოლოდ მიმდინარე წელს, საქართველოს მასშტაბით 271 საჯარო სკოლაში განხორციელდა სრული რეაბილიტაცია.  ყველა რეგიონში შენდება ახალი სკოლები: ჩიბათის, ნოქალაქევის, მელაანის, ქვაბღას, ახალციხის №5, ახალქალაქის №3, ხაჯალიას, ჯახუნდარას, მუხურას, სალხინოს, საზანოს საჯარო სკოლების მოსწავლეები ახალ, თანამედროვე, შესაბამისი ტექნიკური ინფრასტრუქტურით უზრუნველყოფილ სკოლებში ისწავლიან.

Another New School in Tkibuli
Ministry of Education and Science of Georgia is building a new school in village Mukhari, Tkibuli. Deputy Minister of Education and Science of Georgia Nodar Surguladze and Deputy Governor of Imereti region Grigol Mataradze visited construction site.
Old school was destroyed by fire last century. 70 schoolchildren will be able to study at the new school that is built in compliance of modern standards.
The building of new school in village Mukhura is already finished and it will start functioning from the new academic year.
Improvement of the school infrastructure and creation of the modern school environment is one of the top priorities of the Ministry of Education and Science of Georgia.
Overall 271 public schools have been rehabilitated throughout Georgia. Schoolchildren of Chibarti, Nokalakevi, Melaani, Kvabgha, Khajalia, Jakhundara, Mukhura, Salkhino, Sazano public schools will have opportunity to study in a modern learning environment.