საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო აგრძელებს წარჩინებულ მოსწავლეთა დაჯილდოებას. ამჯერად, მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ და ქალქა ქუთაისის მერმა გია თევდორაძემ “განსაკუთრებით ნიჭიერი ბავშვებისა და ახალგაზრდების მხარდაჭერის პროგრამის” ფარგლებში, იმერეთის რეგიონის სკოლების წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს ოქროსა და ვერცხლის მედლები გადასცეს.
2010-2011 წლისათვის იმერეთის რეგიონში 150 ოქროსა და 198 ვერცხლიმედალოსანია. მედლების გადაცემა ქუთაისის პირველ საჯარო სკოლაში განხორციელდა.
ნოდარ სურგულაძის განცხადებით, კარგი სწავლისთვის წარჩინებული მოსწავლეების მედლებით დაჯილდოება მათი შრომის დაფასება და პირველი დიდი წარმატებაა. წახალისების ეს ფორმა ზრდის მოსწავლეებში მოტივაციას და სწავლისადმი ინტერესს.
პრეზიდენტის ინიციატივით, მოსწავლეთა წახალისების მიზნით, საქართველოს განათლებისა
და მეცნიერების სამინისტრო, ”წარჩინებულ მოსწავლეთა მედლების” ქვეპროგრამას რამდენიმე
წელია ახორციელებს, მის
ფარგლებში 2010-2011 წლისათვის 877 ოქროსა და 1122 ვერცხლის მედალი
მედალოსან კანდიდატთა შერჩევის კრიტერიუმები ”ეროვნული სასწავლო გეგმით” რეგულირდება. 2010-2011 სასწავლო წლის წარჩინებით სკოლადამთავრებულებისათვის სახელობითი ოქროსა და ვერცხლის მედლები დამზადდა. სახელისა და გვარის გარდა მათზე შესაბამისი წელია მითითებული.

Successful Schoolchildren of Imereti Region Were Awarded Medals
Ministry of Education and Science of Georgia continues to award the medals to successful schoolchildren. In the frame of “Supporting Gifted and Talented Youth Programme” initiated by the President of Georgia, Deputy Minister Nodar Surguladze awarded successful schoolchildren of Imereti Region with golden and silver medals.
There are 159 golden and 198 silver medals holders in the schools of Imereti Region in 2010-2011 academic year. Awarding ceremony was held at Kutaisi Public School №1.
By the statement of Nodar Surguladze, it is good encouragement for the schoolchildren and it raises their motivation to study.
On the initiative of the President of Georgia, Ministry of Education and Science implements “Sub-programme for Awarding the Best students with Medals”. In the frame of this program, in total, 877 golden and 1122 silver medals were prepared for 2010-2011 academic year.