კალათბურთში სამინისტროს მეგობრობის თასზე ტურნირი გაიმათა
კალათბურთში  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მეგობრობის თასზე ორდღიანი ტურნირი გაიმათა. ერთმანეთს პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე  საქართველოსთან ერთად“ მონაწილე უცხოელი პედაგოგების, სამინისტროს, საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოსა და საქართველოში ამერიკის მშვიდობის კორპუსის გუნდები შეხვდნენ.
ტურნირის გახსნას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და საქართველოში ამერიკის მშვიდობის კორპუსის დირექტორი რიჩარდ რეკორდი ესწრებოდნენ.
მონაწილეთა აზრით, ასეთი ღონისძიებები  სპორტის პოპულარიზაციას და ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებას უწყობს ხელს, ამიტომ ტურნირი ტრადიციული გახდება და ყოველ წელს გაიმართება.
შეჯიბრის დასასრულს, გაარჯვებულ გუნდს სამინისტროს თასი გადაეცა. სამახსოვრო საჩუქრები მიიღო ყველა მონაწილე გუნდმა.

Two days friendship cup basketball tournament of the Ministry of Education and Science of Georgia was organized. There were 4 teams participating in the tournament, teams of the program “Teach and Learn with Georgia”, Ministry of Education and Science of Georgia, Embassy of the United States of America to Georgia and Peace Corps Georgia.
Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini and Country Director of Peace Corps Georgia Richard Record took part in the opening of the tournament.
As members of the tournament stated, such events help popularization of different kinds of sports and healthy life style. In this regard, such tournaments will be organized annually.