სკოლებში ახალი ინვენტარის შეტანა დაიწყო
ახალი სასწავლო წლისათვის სკოლებში ინფრასტრუქტურული, ტექნოლიგიური და შინაარსობრივი ცვლილებები ხორციელდება. დღეს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი თბილისის 122-ე საჯარო სკოლისათვის ახალი  სასკოლო მერხებისა და სკამების გადაცემის პროცესს დაესწრო და სკოლაში მიმდინარე სარემონტო სამუშაოები დაათვალიერა. 122-ე საჯარო სკოლა ერთ-ერთია, სადაც სამინისტრო სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ატარებს.
საქართველოს საგანმანათლებლო სივრცეში სასწავლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესება, თანამედროვედ აღჭურვა და კეთილმოწყობა სამინისტროს პრიორიტეტია. სექტემბრამდე საქართველოს მასშტაბით რამდენიმე ასეული სკოლა 10 000 ახალი დაფით, მერხითა და  სკამით აღიჭურვება.
ახალი სასწავლო წლისთვის საქართველოს მასშტაბით 350 საჯარო სკოლას  სრული რეაბილიტაცია უტარდება და რეგიონებში 12 ახალი სკოლა შენდება. მიმდინარეობს ამ სკოლების ახალი ინვენტარით აღჭურვა, პროგრამა ,,აინშტაინის’’ ფარგლებში თბილისისა და დიდი ქალაქების ყველა საჯარო სკოლა 900 სამეცნიერო - საბუნებისმეტყველო  ლაბორატორიით იქნება  უზრუნველყოფილი. დაწყებულია ინტერაქტიული  Smart Board-ის დაფების შეტანა, ყველა პირველკლასელი და მათი დამრიგებელი სახელმწიფოსგან საჩუქრად 60 000 ნეტ-ბუკს მიიღებს... ეს მხოლოდ ნაწილია 2011-2012 სასწავლო წლისთვის დაგეგმილი სიახლებისა.
№122 საჯარო სკოლა 2011 წლის  საატესტატო გამოცდებში საუკეთესო შედეგების მქონე 20 სკოლას შორის არის დასახელებული. ამავე სკოლის მოსწავლეა 2011 წლის საუკეთესო  მოსწავლე. სკოლაში სამინისტროს მიერ ინიცირებული ყველა სიახლეა დანერგილი და წარმატებით ხორციელდება.
სკოლის დირექტორი ლალი რამინაშვილი საჯარო სკოლის დირექტორობის შესარჩევ კონკურსში გამარჯვებულ კანდიდატთა სარეიტინგო სიის პირველ ათეულშია, მან მასწავლებელთა სასერთიფიკატო გამოცდებში ორ საგანში მაღალი ქულები დაიმსახურა, წარმატებით ჩააბარა პროფესიული უნარები, უცხო ენა, კომპიუტერი და იღებს 1000 ლარიან ანაზღაურებას.

School Refurbishment Process Is Underway
Many infrastructural, technological and programmatic changes are planned in education system from the new academic year. Today, Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini visited Tbilisi Public School №122 to observe the process of providing the school with new desks and to get familiarized with reconstruction works implemented at school.
Improvement of educational infrastructure in Georgia is one of the top priorities of the Ministry. 350 Public Schools throughout Georgia will be rehabilitated by the beginning of the new academic year. 12 new schools have been built. These schools will be refurbished with new equipments. In the scope of the program “Einstein” the schools will be provided with 900 natural science laboratories. Smart Boards will also be provided to schools. All 1st graders and their teachers throughout Georgia will get 60 000 net-books.
Tbilisi Public School №122 is between those 20 schools that showed the best results in High School Exams. The Best Schoolchild 2011 also studies here. All initiatives of the Ministry are successfully implemented in the school.
School Principal Lali Raminashvili had very good results in the School Principals Contest. She successfully passed certification exams in Professional Skills, English language and IT skills and now her salary equals to 1000 GEL.