2011 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგები ცნობილია
29 აგვისტოს  11:00 საათიდან 2011 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდების პირველადი შედეგები გამოქვეყნდება. ამასთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და სამინისტროს გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა მაია მიმინოშვილმა ბრიფინგი გამართეს.
უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში პირველადი ჩარიცხვების თაობაზე ინფორმაცია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს (www.mes.gov.ge) და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდზე (www.naec.ge online.naec.ge) გამოვეყნდება. აგრეთვე ლინკი განთავსდება www.onlinenews.ge საინფორმაციო პორტალზე. აბიტურიენტები, სპეციალური საძიებო სისტემით შეიტყობენ ინფორმაციას ჩარიცხვის შესახებ. ამავე ვებგვერდებზე განთავსდება და გაზეთ ,,24 საათში“ დაიბეჭდება  საგანმანათლებლო პროგრამების მიხედვით ჩარიცხულ აბიტურიენტთა ნუსხა. მაგთიკომის, ჯეოსელისა და ბილაინის აბონენტები ინფორმაციის მიღებას მოკლე ტექსტური შეტყობინებითაც შეძლებენ – ამისათვის მათ საიდენტიფიკაციო კოდი ნომერზე 6232 უნდა გააგზავნონ.
წელს აბარებდა 34 000-მდე აბიტურიენტი, მათაგან მხოლოდ 2500-მდე აბიტურიენტი ვერ გახდა სტუდენტი, 22236 აბიტურიენტი უკვე ჩაირიცხა მისთვის სასურველ აკადემიურ პროგრამებზე. მსურველთაგან მხოლოდ 7%-მა ვერ გადალახა ზოგადი უნარების გამოცდა.
10 000 აბიტურიენტს აქვს შესაძლებლობა მეორადი ჩარიცხვებით ჩაირიცხოს აკადემიურ პროგრამებზე ან მეოთხე, მეხუთე დონის პროფესიულ პროგრამებზე.
პროფესიულ პროგრამებზე 1318 აბიტურიენტი ჩაირიცხა,
ქართულ ენაში მომზადების პროგრამებზე  424 მსურველი ჩაირიცხა. გასულ წელს ეთნიკური უმცირესობებიდან  მხოლოდ 200-მდე მსურველი ჩაირიცხა.
პირველადი ჩარიცხვების შემდეგ დარჩენილი ადგილების ჩამონათვალი სამინისტროს გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდზე 31 აგვისტომდე განთავსდება. განმეორებითი განცხადებების მიღება 31 აგვისტოს დაიწყება  და  5 სექტემბრის ჩათვლით გასტანს.
განცხადებები მიიღება: თბილისში – ტექნიკური უნივერსიტეტის მე–6 კორპუსში; რეგიონებში – საგანმანათლებლო რესურსცენტრებში.
ვადები  უახლოეს დღეებში  სამინისტროს გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდზე (www.naec.ge)  გამოქვეყნდება.
განმეორებითი განაცხადის შეტანის შესაძლებლობა ექნება აბიტურიენტს, რომელიც ვერ ჩაირიცხა მის მიერ მითითებულ ვერც ერთ პროგრამაზე და მინიმალური კომპეტენციის ზღვარი გადალახა:

Results of Unified National Exams 2011
Information about the primary enrollment to the higher education institutions of Georgia have been posted on the official web-pages of the Ministry (www.mes.gov.ge) and of the National Examination Center (www.naec.ge www.online.naec.ge). The results of the entrants enrolled through the educational programs will be posted on the above mentioned web-pages and also published in newspaper “24 Saati”. Subscribers of Magticom, Geocell and Beeline can get information about enrollment via mobile by sending text message with their identification number to number 6232.
34000 entrants took part in Unified National Exams this year, 22236 of them got enrolled. 7% of the entrants could not pass exam in General Skills.
Through secondary enrollment, 10000 entrants have chance to get enrolled in academic programs or to fourth and fifth professional education programs.
1318 entrants got enrolled in professional programs. 424 entrants will be able to take Program for Georgian Language Training. 200 representatives of ethnic minorities got enrolled.
Information about the seats left after the first enrollment will be posted on the web-page of the Ministry on August 31. Entrants can re-apply for those seats from August 31 till September 5.
The application can be submitted at State Technical University in Tbilisi and in Educational Resource Centers in regions.
Those entrants who didn’t get enrolled to any program and had passed minimum competency level in 4 exams for academic programs; in General Skills for the professional education programs or in General Skills for the program for Georgian Language Training will be able to re-apply.