სოციალურად დაუცველი მოსწავლეებისათვის სახელმძღვანელოების დისტრიბუცია დაიწყო
საქართველოს მასშტაბით სოციალურად დაუცველი მოსწავლეებისთვის სახელმძღვანელოების დისტრიბუციის პროცესი დაიწყო. საქართველოს ფოსტის საშუალებით სახელმძღვანელოები პირველად აჭარის რეგიონში გაიგზავნა.
რეგიონში სახელმღვანელოების ჩატანის პროცესს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე გიორგი ჩახნაშვილი დაესწრო.
გიორგი ჩახნაშვილის განცხადებით, სოციალურად დაუცველი ყველა მოსწავლე, რომლებიც 2011 წლის 15 სექტემბერს სკოლაში გამოცხადდებიან, სახელმძღვანელოებს უფასოდ მიიღებენ.. ამ მიზნით, სახელმწიფომ 8 მილიონი ლარი გამოყო, რომლითაც 800 000 სასკოლო სახელმძღვანელო იქნა შეძენილი.
პირველიდან მეექვსე კლასის ჩათვლით, მოსწავლეები, რომელთა ოჯახისთვის მინიჭებული ქულა 70 ათასის ქვემოთაა, ყველა სახელმძღვანელოს უფასოდ მიიღებენ. სახელმძღვანელოები ასევე გადაეცემათ მეშვიდედან მეთორმეტე კლასის ჩათვლით მოსწავლეებს, რომელთა ოჯახების ქულა 57 ათასის ქვემოთაა.
სოციალურად დაუცველი მოსწავლეებისთვის განკუთვნილი სახელმძღვანელოები მომავალ წელს სასკოლო ბიბლიოთეკებში დარჩება და მათი გამოყენება სხვა მოსწავლეებსაც შეეძლებათ. აღნიშნული პროცესით სასკოლო ბიბლიოთეკები ეტაპორბივად შეივსება.

Distribution of Textbooks to Socially Vulnerable Schoolchildren Has Started
The process of distributing textbooks to socially vulnerable schoolchildren throughout Georgia has started. Georgian Post has already sent textbooks to Adjara region.
Deputy Minister of Education and Science of Georgia Giorgi Chakhnashvili attended the process of delivering the textbooks to the region.
As Giorgi Chakhnashvili stated, all socially vulnerable schoolchildren will get textbooks free of charge. Government of Georgia has allocated 8 million GEL to purchase 800 000 textbooks.
Textbooks will be provided to I-VI graders whose families rating score is 70 000, as to VII and XII graders, they will be awarded the textbooks in case their family rating score is 57 000.
Form next year, these textbooks will be kept at school libraries and other socially vulnerable schoolchildren will have opportunity to use them.