მინისტრი იენის უნივერსიტეტის დელეგაციას შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი იენის ფრიდრიხ შილერის უნივერსიტეტის რექტორს კლაუს დიკს და უნივერსიტეტის სხვა წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო განათლების სფეროში მიმდინარე სიახლეებს, საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის გაცვლითი პოგრამების ამოქმედებას, ერთობლივი ლექციების, სემინარებისა და კონფერენციების  ორგანიზებას.
ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და იენის ფრიდრიხ შილერის უნივერსიტეტს  45 წლის თანამშრომლობა აკავშირებთ. ამ ხნის განმავლობაში ორი უმაღლესი სასწავლებელი ერთობლივ პროექტებს ახორციელებს. თსუ-ის ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტზე მოქმედებს სამაგისტრო პროგრამა, რომელიც პროგრამის პრაქტიკული ნაწილის გავლას იენის უნივერსიტეტში გულისხმობს.
თსუ-სთან მომავალ თანამშრომლობაზე გაგრძელდა საუბარი უცხოელი სტუმრების მინისტრთან შეხვედრისას.   იენის უნივერსიტეტის რექტორთან ერთად შეხვედრაში მონაწილეობდნენ ეკონომიკის და ფილოსოფიის ფაკულტეტის დეკანები და საერთაშორისო ურთიერთობათა სამსახურის ხელმძღვანელი,   თსუ-ის რექტორი.
ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია საერთაშორისო კონფერენცია, შეხვედრები თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სხვადასხვა ფაკულტეტის დეკანებთან და პროფესორებთან.

Minister Dimitri Shashkini met the Rector of Friedrich Schiller University Jena and other representatives of the university. During the meeting, the parties discussed the ongoing reforms in Georgian education system, mutual cooperation and exchange programs among the Georgian and German universities, organizing joint educational events.
Iv. Javakhishvili Tbilisi State University and Friedrich Schiller University Jena have been cooperating for 45 years. The universities carry out joint programs; Tbilisi State University is running a program at Economy and Business Faculty that envisages an internship in Friedrich Schiller University Jena.
Together with the Minister, the Rector of Tbilisi State University, academic staff and other representatives of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University took part in the above mentioned meeting.