წარმატებული მოსწავლეები კომპიუტერებით დასაჩუქრდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ქალაქ თბილისის მერმა გიგი უგულავამ თბილისის საჯარო სკოლების 200-მდე მეათეკლასელ მოსწავლეს პერსონალური კომპიუტერები - “Lenovo” გადასცეს. კომპიუტერებით დაჯილდოვდნენ მოსწავლეები, რომლებმაც საბაზო საფეხური წარჩინებით დაამთავრეს. საქართველოს მასშტაბით წელს კომპიუტერებით სულ 1108  წარმატებული მოსწავლე ჯილდოვდება.
პროექტი რამდენიმე წელია ხორციელდება და წელს პირველად, მოსწავლეები იმ პორტატული კომპიუტერებით დასაჩუქრდნენ, რომლებიც საქართველოში დამზადდა. ამიერიდან  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ყველა წარმატებულ მოსწავლეს თუ სტუდენტს სწორედ  საქართველოში წარმოებული კომპიუტერებით წაახალისებს.
პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროექტი თანამედროვე ტექნოლოგიების ხელმისაწვდომობის გაზრდით,  ყველა ნიჭიერ და შრომისმოყვარე მოზარდს სწავლის თანაბარ პირობებს უქმნის.

Successful Schoolchildren were awarded Computers
Minister Dimitri Shashkini and Mayor of Tbilisi Gigi Ugulava presented Lenovo personal computers to 200 tenth graders of Tbilisi public schools. These schoolchildren were awarded for their successful performance at the basic level of education.
This project is being implemented as part of the President’s program: “My first Computer” and aims at encouraging the schoolchildren to excell and supporting  the integration of ICT technologies in their learning process.
For the first time this year, the schoolchildren were awarded computers produced in Georgia's new computer factory.
For the remainder of 2011, the beneficiaries of the mentioned project will be those schoolchildren who have successfully completed their studies at basic level.