მანდატურებმა აგვისტოს ომში დაღუპული ჯარისკაცების ოჯახები მოინახულეს
მანდატურებმა  ქუთაისში 2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპული ჯარისკაცების ოჯახები მოინახულეს. მათ ტანსაცმელი, საყოფაცხოვრებო ნივთები და ბავშვებისთვის სასკოლო ინვენტარი გადასცეს. ღონისძიების ფარგლებში  ბავშვებმა სტუმრებს უმღერეს და ლექსები წაუკითხეს. მანდატურები მსგავს აქციებში მონაწილეობას მომავალშიც გააგრძელებენ, ისინი მზად არიან ნებისმიერ დროს მხარში დაუდგნენ იმ ოჯახებს, რომლებიც დახმარებას საჭიროებენ.
მანდატურების ფუნქცია დანაშაულის პრევენცია და ბავშვებისთვის ყველა სახის დახმარების გაწევაა. მათ სადამსჯელო ღონისძიებების განხორციელება ეკრძალებათ და ვალდებულნი არიან მოსწავლეთა უსაფრთხოებაზე იზრუნონ.
უსაფრთხო სკოლის პროგრამის ფარგლებში ახალი ინიციატივის მიზანია, სწავლის პერიოდში მშობლებს შვილების უსაფრთხოების სრული გარანტია ჰქონდეთ.

Resource Officers Visited the Families of Fallen Soldiers
Resource officers visited the families of fallen soldiers in Kutaisi and gave them some presents. They provided the family children with textbooks and other school materials. In the future, resource officers will continue to organize such charity events.
Resource Officers’ duty is to prevent conflicts at schools and provide the schoolchildren with any kind of aid. They are not allowed to punish the schoolchildren, but rather focus on providing care and ensuring the safety of the children.
Resource officers have been instituted as a new initiative as part of the Safe School project, which envisages continual maintenance of safe school environments.