რუსული ოპოზიცია განათლების რეფორმებს ეცნობა
საქართველოში ვიზიტად მყოფი რუსეთის ფედერაციის სხვადასხვა ოპოზიციური პარტიის წევრები განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებით დაინტერესდნენ.  პარტიების ,,სოლიდარობის’’, ,,რუსეთი კორუფციისა და განუკითხაობის გარეშე’’, ,,საერთაშორისო ამინისტიის’’ წევრები და პოლიტიკური ექსპერტები განათლებისა და მეცნიერების მინისტრს შეხვდნენ და მასთან ერთად ახლად გახნილი მასწავლებლის სახლი დაათვალიერეს.
,,მნიშვნელოვანია, რომ საქართველოში მიმდინარე რეფორმები მსოფლიოს მასშტაბით გამოხმაურებას ჰპოვებს, და თავისთავად აღსანიშნავია, რომ რუსეთის ფედერაციის პროგრესული ძალები საქართველოში ვიზიტის დროს განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმებით დაინტერესდნენ. საამაყოა, რომ ქართული მოდელი სამაგალითოა’’ - აღნიშნა დიმიტრი შაშკინმა.
სტუმრებმა მასწავლებლის სახლის უნიკალური ფიზიკის ლაბორატორია, დისტანციური სწავლების ცენტრი დაათვალიერეს, დაესწრნენ მასწავლებელთა ტრენინგებს. მათ CAT-ის საატესტატო გამოცდების, სკოლის მანდატურების, პროგრამა ,,ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად’’და სხვა ინციატივების  შესახებ ინფორმაცია პირადად განათლებისა და მეცნიერების მინისტრისგან მიიღეს.

Representatives of different Russian oppositional parties showed their interest in educational reforms that are now being implemented in Georgia. They met with the Minister and visited the newly opened Teachers’ House.
As the Minister stated, it should be seen as significant that reforms implemented in Georgia are of interest to other countries throughout the world, especially  Russia.
During the scope of meeting, Russian oppositionists visited the laboratory of Physics and center for distant learning at Teachers’ House and attended teachers’ trainings. The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, provided guests with information on High School CAT Exams, program “Teach and Learn with Georgia”, Resource Officers’ service, and other new initiatives.