კონკურსის ”გახდი ავიატორი” გამარჯვებულები დასაჩუქრდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და ავიაკომპანია ,,აირზენას’’ დირექტორთა საბჭოს თავმჯდომარემ თამაზ გაიაშვილმა კონკურსის ”გახდი ავიატორი” გამარჯვებულებს პრიზები და სიგელები გადასცეს. დაჯილდოვების ცერემონია საავიაციო უნივერსიტეტში ავიაშოუთი გაიხსნა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ ავიაკომპანია ”აირზენა-ჯორჯიან ეარვეისთან” ერთად  კონკურსი საქართველოს მასშტაბით ჩაატარა და მასში  25 რაიონის 250- მდე სკოლის მოსწავლემ  მიიღო მონაწილეობა. მოზარდებმა  თვითმფრინავის მოდელები და ნახატები წარმოადგინეს.
გამარჯვებულები გამოვლინდნენ როგორც ჯგუფურ, ასევე ინდივიდუალურ ნამუშევრებში. საპრიზო ადგილების გარდა  ნიჭიერი ახალგაზრდებისათვის დაწესებული იყო სპეციალური პრიზები. გამარჯვებულ მოსწავლეებს საგანგებოდ მათთვის დამზადებული ასაწყობი თვითმფრინავის მოდელები, ფულადი ჯილდოები და ფასიანი საჩუქრები გადაეცათ.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ სპეციალური პრიზით დააჯილდოვა ქუთაისის ბავშვთა სახლის ნორჩი ავიატორები. ღონისძიების ფარგლებში მოსწავლეებმა საავიაციო უნივერსიტეტიც დაათვალიერეს და მათთვის საინტერესო ბევრ კითხვაზე პასუხი პროფესიონალებისაგან მიიღეს.
კონკურსის ”გახდი ავიატორი”  მიზანი იყო ნიჭიერი ახალგაზრდების გამოვლენა, ავიაციის სფეროს პოპულარიზაცია და მასში რაც შეიძლება ბევრი მოზარდის ჩართვა.
კონკურსის ფარგლებში არაერთი ღონისძიება განხორციელდა. ”აირზენამ” განათლების სამინისტროს თანადგომით სოციალურად დაუცველი და დევნილი ბავშვები  ქალაქ ბათუმში გადააფრინა,  აეროპორტის შიდა ტერიტორიაზე სხვადასხვა სახის ექსკურსიები მოაწყო, სკოლებში საინფორმაციო შეხვედრები ჩაატარა, სადაც მფრინავები და ბორტგამყოლები მოსწავლეებს ავიაციის თემაზე ლექციებს უკითხავდნენ.

Winners of the Contest “Become an Aviator” have been awarded
First Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Koka Sepherteladze, and Board Chair of the company “Airzena Georgian Airways,” Tamaz Gaiashvili, awarded the winners of the contest “Become an Aviator”. The awards ceremony was opened with an Aviation Show at the Georgian Aviation University.
The Ministry of Education and Science of Georgia, together with the company “Airzena Georgian Airways” carried out the contest “Become an Aviator” throughout Georgia. Schoolchildren of 250 schools took part in the contest. They were asked to submit paintings and drafts of airplanes.
The best individual and group projects have been selected. Talented schoolchildren have been awarded with special prizes.
In the scope of the awarding ceremony, schoolchildren visited Aviation University and had a Question and Answer session with aviation professionals.
The contest “Become an Aviator” was designed to identify talented youth, and encourage their interest in aviation.
During the contest, different events have been carried out. The company “Airzena” arranged a trip to Batumi for socially vulnerable schoolchildren. Schoolchildren were able to take different on-site tours at Batumi International Airport.