გურიის რეგიონის მოსწავლეებმა პრეზიდენტის საჩუქარი მიიღეს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ ოზურგეთის №5 საჯარო სკოლაში ლინგოფონის კაბინეტი გახსნა და გურიის რეგიონის  საჯარო სკოლების 21 მეათეკლასელ მოსწავლეს პერსონალური კომპიუტერები - “Lenovo” გადასცა.
ოზურგეთის №5 საჯარო   სკოლაში პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროგრამა ,,ALUMNI-ის’’ ფარგლებში ლინგოფონის კაბინეტი მოეწყო. კაბინეტის სრული რეაბილიტაცია  და   საჭირო აპარატურით აღჭურვა სკოლის კურსდამთავრებულმა პეტრე ცანავამ განახორციელა.
№5 საჯარო სკოლის მოსწავლეები და მასწავლებლები ახალი სასწავლო წლიდან სპეციალურად შეძენილი  ინგლისური ენის შესწავლისათვის საჭირო პროგრამითაც ისარგებლებენ. პროგრამა  ენის სწავლების ეფექტურობის გაზრდას, ლექსიკური მარაგის გამდიდრებას და მეტყველების განვითარებას ემსახურება.  კაბინეტის  ბიუჯეტი  20 000 ლარს შეადგენს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ  მადლობა გადაუხადა პეტრე ცანავას და  ყველა იმ პირს, რომლებმაც მადლიერების ნიშნად საკუთარ სკოლას  დახმარება აღმოუჩინეს.
ოზურგეთის №2 საჯარო   სკოლაში ნოდარ სურგულაძემ ოზურგეთის, ჩოხატაურისა და ლანჩხუთის წარჩინებული მეათეკლასელები პორტატული კომპიუტერებით დაასაჩუქრა. პრეზიდენტის საჩუქარი იმ მოსწავლეებმა  მიიღეს, რომელთაც  2010-2011 სასწავლო წელს  საბაზო საფეხური წარმატებით დაასრულეს.
პროექტი რამდენიმე წელია ხორციელდება და წელს პირველად, მოსწავლეები იმ პორტატული კომპიუტერებით დასაჩუქრდნენ, რომლებიც საქართველოში დამზადდა. ამიერიდან სამინისტრო ყველა წარმატებულ მოსწავლეს თუ სტუდენტს სწორედ  საქართველოში წარმოებული კომპიუტერებით წაახალისებს.

Presents for Schoolchildren of Guria
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze, visited Ozurgeti Public School №5 and opened the lingo phone cabinet. The Deputy Minister also presented personal computers to 21 tenth graders of Guria region.
The Lingo phone cabinet has been refurbished and fully equipped by the school alumni Paata Tsanava as part of the school's Alumni program. The total cost of the constructing the cabinet was 20000 GEL. This new cabinet, replete with special educational programs, will raise the efficiency of English language teaching-learning. The Deputy Minister expressed gratitude to Paata Tsanava for his contribution in development of educational environment for Ozurgeti schoolchildren.
In the scope of the program “My First Computer,” initiated by the President of Georgia, Nodar Surguladze also presented personal computers to the successful schoolchildren of Chokhatauri, Lanchkhuti and Ozurgeti. The personal computers have been assembled at a computer factory in Georgia.  From now on, all successful schoolchildren will be provided with these computers assembled in Georgia.