”კავკასიის უნივერსიტეტის” 300-მდე კურსდამთავრებულის გამოსაშვები საღამო გაიმართა
მარჯანიშვილის სახელობის სახელმწიფო დრამატულ თეატრში ”კავკასიის უნივერსიტეტის” 300-მდე კურსდამთავრებულს საზეიმო ვითარებაში დიპლომები გადაეცათ. ღონისძიებას დაესწრო და სტუდენტებს სიტყვით მიმართა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ. მოწვეულ სტუმართა შორის იყვნენ სხვადასხვა ქვეყნის წამყვანი უნივერსიტეტების  პროფესორები და  სხვა საპატიო სტუმარები.
”კავკასიის მედიის სკოლას” წელს კურსდამთავრებულთა პირველი გამოშვება ჰყავს. ორმაგი ხარისხის პროგრამის ოც კურსდამთავრებულს ”კავკასიის უნივერსიტეტის” დიპლომის პარალელურად ჩესტერის, გრენობლის და ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტების დიპლომები  გადაეცათ.
ღონისძიების ფარგლებში საპატიო დოქტორის წოდება მიენიჭათ ტალინის ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორს ანდრეს კეევალიკს, მედიცინისა და ნევროლოგიის ასოცირებულ პროფესორს კენეტ ვოლკერს და Maybank Industries-ის პროგრამული განვითარების ვიცე-პრეზიდენტს დევიდ შიმფს.
წელს ”კავკასიის უნივერსიტეტს” მაგისტრატურაზე - 21, ხოლო ბაკალავრიატზე - 269 კურსდამთავრებული ეყოლება. მათგან 179 ბიზნესის სკოლის, 74 - სამართლის სკოლის, 16 კი - მედიის სკოლის საბაკალავრო პროგრამების კურსს ასრულებს. კურსდამთავრებულთა ეს რაოდენობა ”კავკასიის უნივერსიტეტის” ისტორიაში უპრეცედენტოა.

The 300 graduates of Caucasus University were granted diplomas in the K. Marjanishvili drama theatre. The deputy Minister of Education and Science of Georgia- Mr. Nodar Surguladze attended the ceremony and applied to the students. The professors of various leading countries and other honored people were among the invited guests.
“Caucasus Media School” releases first graduates this year. Twenty graduates of “double degree program” were granted Chester, Grenoble and Georgia University diplomas parallel to Caucasus University diplomas.
The professor of Tallinn University of Technology Mr. Andres Kevalik, the associated professor of medicine and neurology Mr. Kenneth Walker and vice-president of program development of Maybank Industries Mr. David Shimp were granted the title of “honorary doctor”.
“Caucasus University” will have 21 graduates of Master Degree and 269 graduates of Bachelor Degree this year; 179 of which will graduate from Business School, 74 from school of Law and 16 will be finishing Bachelors Programs course at School of Media. The aforementioned number of graduates has no precedent in the history of “Caucasus University”.