მასწავლებლობის მსურველთათვის კონკურსი გამოცხადდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მასწავლებლობის მსურველთათვის პროგრამა ,,მაძიებლის’’ ფარგლებში კონკურსი გამოაცხადა. კონკურსის პირობებსა და რეგისტრაციის ვადებზე მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა სპეციალური ბრიფინგი გამართეს.
მაძიებლების კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია უმაღლესი განათლების მქონე ნებისმიერ პირს, რომელსაც პედაგოგიური საქმიანობა სურს. პირველი ეტაპი,  კონკურსანტების რეგისტრაცია 17 ოქტომბერს დაიწყება და 28 ოქტომბერს  17:00 საათზე დასრულდება.
მაძიებლობის კანდიდატთა რეგისტრაცია იწარმოებს თბილისის, გორის, თელავის, ახალციხის, ქუთაისის, ოზურგეთის, ზუგდიდის, ფოთის, ბათუმისა და რუსთავის რესურს-ცენტრებში.
კონკურსის მეორე ეტაპზე მსურველები გაივლიან გასაუბრებას, რომელიც სკოლებში ჩატარდება. მაძიებლები საჯარო და კერძო სკოლებში ერთწლიან სტაჟირებას გაივლიან, რის შემდეგაც მათ სასერტიფიკაციო გამოცდაზე გასვლის უფლება მიენიჭებათ.
მაძიებლების კონკურსი უკვე მეორედ ცხადდება. წელს პროგრამა  თბილისის, გორის, თელავის, ახალციხის, ქუთაისის, ოზურგეთის, ზუგდიდის, ფოთის, ბათუმისა და რუსთავის საჯარო და კერძო სკოლებში განხორციელდება. შერჩეული კანდიდატები მენტორ-მასწავლებლებთან ერთად იმუშავებენ და პედაგოგიური საქმიანობის სპეციფიკას გაეცნობიან. მენტორ-მასწავლებლების სახელფასო დანამატი 180 ლარია.

Announcement of the competition for volunteers willing to become teachers
The National Center for Teachers Professional Development of the Ministry of Education and Science of Georgia has announced a new competition as part of its “induction” program.
The first deputy minister –Mr. Koka Seperteladze and head of the center-Mr. Gia Mamulashvili held special briefing on the conditions of the competition and registration terms.
Any person with higher education, who is willing to carry out pedagogical activities, can participate in the inductee competition. The first stage-registration of the competitors will start on October 17 and end on October 28, 17:00pm.
The registration of induction candidates will take place in the resource centers of Tbilisi, Gori, Telavi, Akhaltsikhe, Kutaisi, Ozurgeti, Zugdidi, Poti, Batumi and Rustavi.
During the second stage of the competition, volunteers will have interviews, which will take place at schools. Inductee will go through 1 year probation period at public and private schools, after which they will be authorized to take a certification exam.
This is the secon announcement for the inductee competition. The program will be implemented in public and private schools of Tbilisi, Gori, Telavi, Akhaltsikhe, Kutaisi, Ozurgeti, Zugdidi, Poti, Batumi and Rustavi this year. Selected candidates will cooperate with mentor teachers and get acquainted with specifics of pedagogical activities. Mentor teachers will receive supplemental allowance in the range of 180 GEL.