მე-60 და 203-ე საჯარო სკოლებმა ერთობლივი ღონისძიება გამართეს
სამინისტროს  მიერ ინიცირებული „სამოქალაქო აქტიურობის  ხელშეწყობის პროგრამის“ ფარგლებში, თბილისის №60 საჯარო სკოლისა და თბილისის №203 ყრუ და სმენადაქვეითებულთა საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა  საქველმოქმედო საღამო გამართეს. მიხეილ თუმანიშვილის  სახელობის კინომსახიობთა თეატრში მოწყობილ ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე, მოწვეული სტუმრები და პარლამენტარები დაესწრნენ.
ღონისძიების პირველი ნაწილი  საქველმოქმედო აუქციონს დაეთმო. გამოფენა-აუქციონზე გამოტანილი იყო პროგრამაში მონაწილე მოხალისე ბავშვების  ერთობლივად დამზადებული ხელთნაკეთი ნივთები (თოჯინები,ნაქარგობის ნიმუშები). აუქციონზე გაყიდული ნივთების შედეგად შემოსული თანხა  2008 წლის აგვისტოს ომში დაღუპული გმირების შვილებს გადაეცათ, ეს ბავშვები მოწვეულ სტუმართა შორის იყვნენ.
მეორე ნაწილში  თბილისის №60 საჯარო სკოლისა და თბილისის №203 ყრუ და სმენადაქვეითებულთა საჯარო სკოლის აღსაზრდელებმა რიონოსკე აკუტაგავას მოთხრობების მიხედვით მომზადებული  პერფომანსი  „რასიმონის კარიბჭე“  წარმოადგინეს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ბრიტანულ ორგანიზაცია  „Children’s high Level Group“-თან თანამშრომლობით, რამოდენიმე წელია წარმატებით ახორციელებს ,,სამოქალაქო აქტიურობის ხელშეწყობის პროგრამას“.
პროგრამაში ჩართულია ის საჯარო სკოლები, რომელთა თემში  ბავშვთა სახლები და სპეციალიზირებული პროფილის საჯარო სკოლები მდებარეობენ.  ამ სკოლათა აღსაზრდელების დასამეგობრებლად რეგულარულად ხორციელდება კლუბური სამუშაოები (ხელგარჯილობა, სპორტი, სიმღერა, ცეკვა და ა. შ.). ერთობლივი ღონისძიებები ინკლუზიური სწავლებისა და მოზარდთა სამოქალაქო განათლებისათვის ერთ-ერთი აუცილებელი კომპონენტია. პროგრამა ასევე ხელს უწყობს სხვადასხვა სოციალური ფენისა და შესაძლებლობების მქონე მოზარდების დამეგობრებას და მათ ჩაბმას საზოგადოებრივ საქმიანობაში.

№60 and №203 public schools hosted joint event
The students of Tbilisi №60 public school and deaf and hard of hearing students of №203 public school hosted a charity event in the framework of the “Civil activity support program” initiated by the Ministry. The event took place at M. Tumanishvili Actors Theatre, and was attended by Deputy Minister of MES-Irine Kurdadze, invited guests and representatives of the Parliament.
The first stage was dedicated to charity auction. The handmade contributions (puppets, embroideries) of the participating children was displayed in the exhibition-auction. The raised fund was handed over to the children of deceased soldiers in the war of 2008. Those children were among invited guests.
In the second stage, students of Tbilisi №60 public school and deaf and hard of hearing students of №203 public school presented “Rasimon Gate” by the story of Rionoske Aqutagava.
In collaboration with British Organization “Children’s high Level Group“, the MES has been successfully implementing “Civil activity support program”.
The program includes those public schools, which encompass childrens’ houses and public schools with specialized profiles. Different club activities (craftsmanship, sport, singing, dancing and etc…) are regularly held for twining purposes of the students of those schools. Joint events are the important components for inclusive education and civil education. The program also facilitates twining process of students of different social groups and capabilities and their involvement in public activities.