იმერეთის რეგიონის წარმატებული მოსწავლეები კომპიუტერებით დასაჩუქრდნენ
პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული მოსწავლეთა წახალისების პროგრამა გრძელდება. ამჯერად, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და ქალაქ ქუთაისის მერმა გია თევდორაძემ იმერეთის რეგიონის საჯარო სკოლების მეათეკლასელი მოსწავლეები პერსონალური კომპიუტერებით დაასაჩუქრეს.
ღონისძიება ქუთაისის №1 საჯარო სკოლაში გაიმართა და  კომპიუტერებით - “Lenovo” ის  250-მდე მოსწავლე დაჯილდოვდა, რომლებმაც 2010-2011 სასწავლო წელს  საბაზო საფეხური წარჩინებით დაამთავრეს.
პროექტი რამდენიმე წელია ხორციელდება და წელს პირველად, მოსწავლეები იმ პორტატული კომპიუტერებით დასაჩუქრდნენ, რომლებიც საქართველოში დამზადდა.

Computers were awarded to the excellent students from Imereti region
Students’ encouragement program initiated by the president is being continued. This time, the First Deputy Minister of Education and Science of Georgia – Koka Seperteladze and Kutaisi Mayor – Gia Tevdoradze awarded tenth grade students of Imereti region public schools with personal computers.
The event took place at №1 public school in Kutaisi and 250 students, who successfully graduated academic year of 2010-2011 received Computers “Lenova”.
The project has been carried out for several years already and for the first time the students were granted Georgia made portable computers.
Students’ encouragement program initiated by the president is being implemented in the framework of the national program -“My first computer”, which aims to facilitate augmentation of students’ motivation and enhancement of teaching/learning methods based on information-communication technologies.