მანდატურების საქველმოქმედო აქციები გრძელდება
მანდატურებსა და გლდანის ბავშვთა სახლის აღსაზრდელებს კონოთეატრმა ამირანმა უმასპინძლა. ღონისძიების ფარგლებში ბავშვებმა მხატვრული ფილმი „სამი მუშკეტერი“  იხილეს. მანდატურებმა ბავშვებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.
მანდატურებმა და გლდანის ბავშვთა სახლის აღსაზრდელებმა მთელი დღღის განმავლობაში სხვადასხვა გასართობი და კულტურული  ადგილები მოინახულეს.
მანდატურების  თქმით, ასეთ აქციებში მონაწილეობა ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან მათი სურვილია, თავადაც შეიტანონ გარკვეული წვლილი  ბავშვების სწორად აღზრდაში.
მანდატურის სამსახური მომავალშიც გაარძელებს საქველმოქმედო აქციებს. ისინი ზრუნავენ სკოლის, მოსწავლეების, მასწავლებლების და იქ დასაქმებული სხვა პირების უსაფრთხოებაზე. მანდატურების საქველმოქმედო აქციების მიზანია, მონაწილეობა მიიღონ სხვადასხვა სასარგებლო აქციაში და საზოგადოებას თავად განუმარტონ  მანდატურის სამსახურის მუშაობის პრინციპები.

Amirani Cinema hosted Resource Officers’ and schoolchildren of the 1 20 Orphanage. The children attended a screening of the movie “Three Musketeers”. The resource officers also presented schoolchildren with memorable gifts.
The Resource Officers’ and schoolchildren of Gldani Orphanage visited different entertainment and cultural places during the day.
According to the Resource Officers’, their participation in such events is very important, as they are willing to contribute to the proper upbringing of the schoolchildren.
The goal of the new initiative, being implemented as part of the “Safe School Program,” is to guarantee the full security of students in schools.