მინისტრი ჯეოსელის კლასში ბიოლოგიის შემაჯამებელ გაკვეთილს დაესწრო
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი პირველ ექსპერიმენტალურ სკოლაში  ბიოლოგიის შემაჯამებელ ინტერაქტიულ გაკვეთილს დაესწრო. გაკვეთილი უახლესი ტექნოლოგიებით აღჭურვილ  ჯეოსელის კლასში ჩატარდა.
შემაჯამებელ გაკვეთილზე, ბიოლოგიის პედაგოგმა კლასში დამონტაჟებული თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებით რამდენიმე წუთში შეძლო განვლილ მასალაზე ტესტირების ჩატარება. დავალება, რომელიც ინტერაქტიულ დაფაზე იყო გამოტანილი, პარალელურ რეჯიმში ყველა მოსწავლის მონიტორეზე გამოისახა, ტესტზე მუშაობის პროცესს მასწავლებელი მონიტორის მეშვეობით აკვირდებოდა, საჭიროების შემთხვევაში მოსწავლეებს კომენტარებს უგზავნიდა და დავალების შესასრულებლად სწორ მიმართულებას აძლევდა. შესრულებული სამუშაოები ელექტრონულად ინახება და შემდეგ ფასდება.
პრეზიდენტის ინიციატივით წარმატებული მომავლისთვის   შექმნილ კლას-კაბინეტს უნიკალური შესაძლებლობები აქვს. ყველა ის თანამედროვე ტექნოლოგიები, რომლებიც ამ კლასშია დამონტაჟებული წარმატებული მომავალი თაობის ჩამოყალიბებას ემსახურება და სასწავლო პროცესს კიდევ უფრო ეფექტურს და ნაყოფიერს ხდის. კლასში  თავს კომფორტულად გრძნობენ როგორც მოსწავლეები, ასევე მასწავლებლები. მრავალფუნქციურ საკლასო ოთახში თითქმის ყველა საგნის გაკვეთილები ტარდება.   სხვადასხვა საგნების სწავლებისას პედაგოგები აქტიურად იყენებენ ვირტუალურ ლაბორატორიებს. მაღალი ხარისხის ვიზუალიზაცია  და აუდიო სისტემა პრეზენტაციების მოწყობის საშუალებასაც იძლევა.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით  უახლესი ტექნოლოგიებით აღჭურვილი საკლასო ოთახი მალე ყვარელში გაიხსნება, პროცესი გაგრძელდება და უახლოეს მომავალში ანალოგიური მომავლის მრავალფუნქციური საკლასო ოთახები ყველა დიდი ქალაქის სკოლებში მოეწყობა.

The Minister attended biology summarizing lesson at “Geocell” classroom
The Minister of Education and Science of Georgia, Mr. Dimitri Shashkin, attended a biology interactive lesson at the 1st Experimental School. The lesson was held at the “Geocell” classroom, which is equipped with modern technologies.
With the help of new technologies, the biology teacher spent only several minutes assessing students on previous material. The task displayed on the interactive board was reflected on every student’s monitor in a "parallel" mode. The teacher was able to observe the testing process with the help of her monitor. When needed, she could make comments and direct students individually. All completed tasks are able to be saved electronically, to be checked in the future.
The classroom-cabinet, which was established upon the president’s initiative, possesses unique capabilities. The new technologies that the classroom is equipped with promote effective learning. Both teachers and students feel comfortable in the classroom. Almost all subjects are taught in the multifunctional classroom. Teachers of various subjects actively use these virtual labs. A high quality visualization and audio system provides the opportunity for interactive presentations.
The 1st Experimental School regularly hosts students and teachers of other schools and presents demonstration lessons in its multifunctional classroom.
With the assistance of MES, a new, modern classroom will be opened in Kvareli. The process will continue and modern multifunctional classrooms will be opened in all schools of Georgia's larger cities.