სემინარი განათლების სფეროში მიმდინარე და დაგეგმილ ღონისძიებებზე
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ”ბაზალეთის ტურისტულ კომპლექსში” გამართულ სემინარში მიიღო მონაწილეობა. სამუშაო შეხვედრას საქართველოში მოქმედი დიპლომატიური კორპუსებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. სემინარის მიზანი იყო მოწვეული სტუმრებისათვის ზოგადი განათლების სფეროში მიმდინარე და დაგეგმილი ღონისძიებების გაცნობა და ამ ორგანიზაციებთან მომავალი თანამშრომლობის ფორმატის განსაზღვრა.
სემინარის ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ საელჩოებთან და საერთაშორისო ორგანიზაციებთან ერთობლივად განხორციელებული პროგრამებისა და პროექტების შესახებაც მოხსენებები და პრეზენტაციები იქნა წარმოდგენილი.
განათლების რეფორმის ახალი ფაზა, რომელსაც სამინისტრო ახორციელებს, განათლების პოლიტიკისა და საკანონმდებლო სისტემის დახვეწას, ეფექტური სკოლამდელი, საშუალო და უმაღლესი განათლების სისტემის შექმნას, კვალიფიციური კადრების მომზადებას, ყველა სოციალური ჯგუფისთვის განათლების ხელმისაწვდომობის გაზრდას, ინფრასტრუქტურის განვითარებასა და  სწავლის შედეგების გაუმჯობესებას ითვალისწინებს.
გატარებული რეფორმების ფარგლებში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო  პერიოდულად აწყობს ანალოგიურ სემინარებს, სამუშაო შეხვედრებს და ამ გზით ახდენს  საზოგადოების  და ყველა დაინტერესებული მხარის ინფორმირებას განათლების სისტემაში მიმდინარე პროცესებისა და რეფორმების შესახებ.

Seminar on ongoing and planned reforms of the education system
The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, took part in a seminar organized at Hotel Bazaleti. The seminar was attended by the representatives of accredited diplomatic corps and international organizations. The aim of the seminar was to provide information about ongoing and planned activities in the education system of Georgia to the invited guests and to discuss future fields of cooperation.
During the seminar, the representatives of the Ministry, Embassies and international organizations made  presentations about  jointly implemented projects and programs.
A new phase of educational reforms, being implemented by the Ministry of Education of Science of Georgia, envisages the improvement of the legal base of the educational system, the creation of an effective pre-school, general and higher education system, the capacity building of academic personnel, and the rehabilitation and equipment of the infrastructure of educational  institutions.
The Ministry of Education and Science of Georgia regularly organizes such seminars and workshops for representatives of diplomatic corps and international organizations to inform them about the current developments in Georgia's educational system.