მასწავლებლის სახლს უცხოელ ჟურნალისტთა დელეგაცია ეწვია
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა მასწავლებლის სახლში სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის წამყვანი ტელეარხების ჟურნალისტთა დელეგაციას უმასპინძლა და მათ განათლების სფეროში განხორციელებული რეფორმები გააცნო.
სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის ჟურნალისტთა დელეგაცია საქართველოში დიასპორის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის, მირზა (პაპუნა) დავითაიას მოწვევით იმყოფებიან.
უცხოელმა ჟურნალისტებმა მასწავლებლის სახლში არსებული ლაბორატორიები, ბიბლიოთეკა, საკონფერენციო დარბაზი და ტრენინგოთახები დაათვალიერეს. ჟურნალისტებისათვის ძალზე საინტერესო აღმოჩნდა მრავალფუნქციური, თანამედროვედ აღჭურვილი დაწესებულების გაცნობა, რომელიც 24 საათიან რეჟიმში მუშაობს და პედაგოგებისთვის თითქმის ყველა სახის მომსახურეობის გაწევა შეუძლია. აქ მიმდინარეობს სემინარები, კონფერენციები, კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები. სკოლის პედაგოგები და დირექტორები მასწავლებლის  სახლში ფინანსურ და იურიდიულ კონსულტაციებსაც იღებენ.
სამხრეთაფრიკელი ჟურნალისტები სამშობლოში დაბრუნების შემდეგ საქართველოზე სიუჟეტებს მოამზადებენ, რათა სამხრეთ აფრიკაში უკეთ გაიცნონ საქართველო და ქვეყანაში მიმდინარე ის წარმატებული რეფორმები, რომლებიც განათლების, ეკონომიკის, ბიზნესის, ტურიზმის სფეროში ხორციელდება.

The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkimi, hosted delegation of South African leading TV’s journalists at the Teachers’ House and introduced them to the implemented reforms of  Georgia’s educational system.
The State Minister of Georgia in the Diaspora sphere, Mirza (Papuna) Davitaia, invited this delegation of journalists from South Africa.
The media representatives visited laboratories, libraries, conference halls, and training rooms at the Teacher’s House.  The Teacher’s House serves teachers 24 hours a day, including providing such support as training programs in professional development and all school subjects. The center also provides financial and legal consultations for school teachers and principals. Furthermore, presentations and discussion forums on the latest publications of educational literature, model lessons, master classes, and online conferences will all be arranged in this new facility.
The journalists from South Africa re creating television specials about Georgia in order to better introduce Georgia and its successful reforms in the educational, economic, business, and tourism sectors to their country.