სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის მოსწავლეებმა პრეზიდენტის საჩუქარი მიიღეს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ და სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორმა გურამ მესაბიშვილმა  რეგიონის საჯარო სკოლების 110 მეათეკლასელს პერსონალური კომპიუტერები - “Lenovo” გადასცეს. კომპიუტერებით დაჯილდოვდნენ მოსწავლეები, რომლებმაც 2010-2011 სასწავლო წელს საბაზო საფეხური წარჩინებით დაამთავრეს. ღონისძიება ზუგდიდის №2 საჯარო სკოლაში გაიმართა.
მოსწავლეთა წახალისების პროექტი პრეზიდენტის ნაციონალური პროგრამის - ”ჩემი პირველი კომპიუტერი” ფარგლებში ხორციელდება და მისი მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლებასა და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სწავლა/სწავლების მეთოდების გაძლიერებას. პროექტი თანამედროვე ტექნოლოგიების  ხელმისაწვდომობის გაზრდით,  ყველა ნიჭიერ და შრომისმოყვარე   მოზარდს  სწავლის  თანაბარ  პირობებს უქმნის.

Presents for schoolchildren of Samegrelo-Zemo Svaneti
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze, and the Deputy Governor of Samegrelo-Zemo Svaneti, Guram Mesabishvili, presented personal “Lenovo” computers to 110 tenth graders of the Samegrelo region. As part of the program “My First Computer,” initiated by the President of Georgia, Nodar Surguladze also presented personal computers to the successful schoolchildren. The ceremony was held in the second public school of Zugdidi.
This project is being implemented as part of the President’s National Program, “My First Computer.” The program is designed to encourage the development of teaching and learning methodologies based on IT technologies by awarding successful students with personal computers (notebooks/computers).
The schoolchildren were defined as the stakeholders of the program in 2011. They finished the basic level of 2010/2011 academic years successfully. In total, 1,108 successful schoolchildren have been presented with computers throughout Georgia.