მანდატურებმა ხატვის კონკურსში გამარჯვებულები გამოავლინეს
სამტრედიის სკოლა პანსიონში  განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურმა  ხატვის კონკურსი ჩაატარა.
15 აღსაზრდელის ნამუშევრები გამოცდილ მხატვრებთან ერთად მანდატურებმაც შეაფასეს და სამი გამარჯვებული გამოავლინეს. საპრიზო ადგილი აღსაზრდელთა ყველაზე პატარა წევრს 5 წლის რიკარდო  თავართქილაძეს ხვდა წილად, რომელმაც საკონკუსო ნამუშევრად ოჯახის თემა შეარჩია.
მოსწავლეებს სამახსოვრო საჩუქრებთან ერთად, კომპანია ბარამბოს ტკბილეულიც გადაეცათ. მანდატურის სამსახური ხატვის კონკურსის ჩატარებას სხვა სკოლებშიც გეგმავს.

Resource Officers Revealed Winners in the Drawing Competition
Resource Officers conducted a drawing competition in the Senaki Boarding School. Resource Officers and professional artists evaluated 15children’s pieces and announced three top winners. The first-place was awarded to the youngest member of the competition, 5 year-old Rikardo Tavartkiladze, who chose the theme of family for his work.
The schoolchildren received memorable gifts and sweets from the company Barambo. Resource Officers are planning drawing competitions’ in other schools in the future as well.