საქართველოს პრეზიდენტმა ყვარელში ,,ჯეოსელის’’ კლასი გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა ყვარლის მეორე საჯარო სკოლაში  ,,ჯეოსელის’’ კლასი გახსნა. ,,ჯეოსელის’’ კლასი ულტრათანამედროვე ტექნიკითაა აღჭურვილი, კლასში დამონტაჟებულია ინტერაქტიული სმარტდაფა და ცამეტი მონიტორი. ულტრათანამედროვე ტექნიკის საშუალებით მასწავლებლებს საშუალება ეძლევათ ჩაატარონ ინტეგრირებული გაკვეთილები, დამონტაჟებული მონიტორები სასწავლო პროცესში მოსწავლეების მაქსიმალურ ჩართულობას  უზრუნველყოფს. პრეზიდენტი მოსწავლეებს გაესაუბრა და თავად გაეცნო თანამედროვე ინტერაქტიული ტექნიკის საშუალებით გაკვეთილის მიმდინარეობის პროცესს. აგრეთვე, ”ჯეოსელის” კლასიდან მოხდა თბილისის პირველ ქსპერიმენტულ  სკოლაში  არსებულ ”ჯეოსელის” კლასთან ონლაინ ჩართვა და მოსწავლეებთან  გასაუბრება.
თანამედროვე ტექნიკის  გამოყენებით მასწავლებელს საშუალება ეძლევა მონიტორის საშუალებით  თვალყური ადევნოს მოსწავლეების მუშაობის პროცესს, საჭიროების შემთხვევაში გაუწიოს დახმარება, გაუგზავნოს  მათ კომენტარი.
• მრავალფუნქციურ საკლასო ოთახში შესაძლებელია ჩატარდეს:   ინგლისურის; ქართულის; ქიმიის; ბიოლოგიის; ფიზიკის; გეოგრაფიის; გეომეტრიის  გაკვეთილები;
• მოსწავლეებს საშუალება ექნებათ, შეინახონ და შემდგომ გამოიყენონ   ჩატარებული გაკვეთილების ელექტრონული ვერსია;
• კლასში შესაძლებელი იქნება ახალი მასალის ეფექტური პრეზენტაცია  (მაღალი ხარისხის ვიზუალიზაცია  და აუდიო სისტემა);
იგეგმება მსგავსი კაბინეტების ყველა დიდი ქალაქის სკოლებში ეტაპობრივად გახსნა.
ყვარლის მეორე საჯარო სკოლაში ამჯერად 486 მოსწავლე სწავლობს, სკოლა საატესტატო გამოცდების ჩატარების შემდეგ იმ სკოლათა ოცეულში შევიდა, რომლებმაც საუკეთესო შედეგები აჩვენეს. სკოლის ოთხი მოსწავლე ასევე საუკეთესო შედეგების მქონე ასეულში მოხვდა.  სკოლას ჰყავს 53 მაგისტრის ხარისხის და ერთი დოქტორის ხარისხის მასწავლებელი. სკოლის 60 პედაგოგს გავლილი აქვს პროფესიული განვითარების ტრენინგი, რომელთაგანაც 5 სერტიფიცირებული მასწავლებელია.
დღესვე, საქართველოს პრეზიდენტმა კახეთის ოთხი რეგიონის (ყვარელის, სიღნაღის, გურჯაანის და თელავის)  წარჩინებულ მოსწავლეებს საქართველოში წარმოებული პორტატული კომპიუტერები ,,ლენოვო’’ გადასცა. კომპიუტერები საჩუქრად იმ მეათეკლასელებმა მიიღეს, რომლებმაც სკოლის საბაზო საფეხური წარჩინებით დაასრულეს. დაჯილდოების ცერემონია ილია ჭავჭავაძის სახლ-მუზეუმში გაიმართა.
მოსწავლეთა წახალისების პროექტი პრეზიდენტის ნაციონალური პროგრამის - ”ჩემი პირველი კომპიუტერი” ფარგლებში ხორციელდება და მისი მიზანია ხელი შეუწყოს მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლებასა და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებზე დაფუძნებული სწავლა/სწავლების მეთოდების გაძლიერებას. პროექტი თანამედროვე ტექნოლოგიების  ხელმისაწვდომობის გაზრდით,  ყველა ნიჭიერ და შრომისმოყვარე   მოზარდს  სწავლის  თანაბარ  პირობებს უქმნის.

President opened “Geocell” classroom in Kvareli
The President of Georgia, Mikheil Saakashvili, opened a “Geocell” sponsored classroom in the Kvareli Public School №2. This “Geocell” classroom is equipped with new, modern technology andfeatures an interactive smart desk and thirteen monitors. With such ultra modern technology, teachers will be able to hold integrated lessons. The President talked with schoolchildren and personally introduced the class to processes involving modern interactive techniques. Also, from the new “Geocell” classroom, students of the Kvareli Public School №2 can connect to the Tbilisi Experimental School №1’s “Geocell” classroom.
In such multifunctional classrooms lessons of English, Georgian, Chemistry, Biology, Physics, Geography, and Geometry can be conducted.
During the lessons virtual labs and learning tools can also be used. The schoolchildren will be able to save electronic versions of their lessons. Teachers will have the opportunity to present new materials effectively by using high quality visual and audio systems.
The process will continue and modern multifunctional classrooms will be opened in all schools of Georgia's larger cities.
486 children study in the Kvareli Public School №2, and according to High School Exams, Kvareli School is among the top 20 schools in terms of grades. Among the school’s teachers, 53 have Masters Degrees and one has a Doctorate, 60 teachers have passed Professional Development Training and five are certified teachers.
The ceremony was held in the Ilia Chavchavadze House-Museum. The President awarded schoolchildren from four separate regions of Kakheti (Kvareli, Sighnaghi, Gurjaani and Telavi) with new “Lenovo” computers, which are produced in Georgia. Also, schoolchildren were awarded for their successful performance at the basic level of education.
The project is being implemented as part of the President’s National Program “My First Computer.” The program is designed to encourage the development of the teaching/learning methodology based on IT technologies by awarding successful students with personal computers (notebooks/computers).