”საქართველოს ეკონომიკის ოლიმპიადა 2011” გამარჯვებულები დასაჩუქრდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ნოდარ სურგულაძემ ”საქართველოს ეკონომიკის ოლიმპიადა 2011”-ის 1, 2 და 3 ადგილზე გასულ  სტუდენტებს პორტატული კომპიუტერები გადასცა. კონკურსის დანარჩენი გამარჯვებულები ფულადი პრიზებითა და ფასიანი საჩუქრებით დაჯილდოვდნენ, მათგან საუკეთესოები სხვადასხვა სახელმწიფო და კერძო სტრუქტურებში დასაქმდებიან ან სტაჟირებას გაივლიან.
ოლიმპიადა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით გაიმართა და მისი ორგანიზატორი იყო ორგანიზაცია ”საქართველოს ეკონომისტთა ფორუმი”.  კონკურსში ჩართულნი იყვნენ საქართველოს ყველა საუნივერსიტეტო ქალაქის ახალციხის, ბათუმის, გორის, ზუგდიდის, თბილისის, თელავის და ქუთაისის აკრედიტირებული უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების   ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტები.
,,საქართველოს ეკონომიკის ოლიმპიადა 2011” მიზნად ისახავდა ეკონომიკაში ცოდნითა და ნიჭით დაჯილდოებული სტუდენტების გამოვლენასა და ამ დარგის  პოპულარიზაციას.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან ერთად, პროექტის მხარდამჭერები და სპონსორები იყვნენ: საქართველოს ფინანსთა სამინისტრო, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო, საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო, საქართველოს ეროვნული ბანკი, თი-ბი-სი ბანკი, პრივატ ბანკი, ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა, ბათუმის საზღვაო აკადემია, ენ-ტური, ბაკურ სულაკაურის გამომცემლობა, გამომცემლობა შემოქმედი, პარნასი და სხვ.

Winners of the “ Georgian Economic Olympiad 2011” were awarded
Deputy Minister, Mr. Nodar Surguladze, gifted the personal computers to the winners of the “Georgian Economic Olympiad 2011”. These students have won the 1st, 2nd and 3rd places in the Olympiad. Other participants were awarded the cash prizes. The most succesfull contestants will be employed by the state and private agencies.
The Olympiad was organized by the organization” Georgian Economic Forum” with support of the Ministry of Education and Science of Georgia. BA and MA students of the accredited higher educational institutions from Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Gori, Zugdidi, Akhaltsikhe,Telavi, were involved in the competition.
The aim of the contest “Georgian Economic Olympiad 2011” was to raise the interest in studying economics among the students  and encourage the stuents with the gifts of economics and related disciplines.
Ministry of Finance, Ministry of Economy and Sustainable Development, Ministry of Agriculture, Ministry of Sports and Youth, National Bank of Georgia, TBC Bank, Privat Bank, International School of Economy, Batumi Maritime Academy, were among other supporters and sponsors of the Olympiad.