ამერიკელი სტუმრები №1 ექსპერიმენტალურ სკოლაში
საქართველოში მყოფი ამერიკის მანდატურთა ასოციაციის წარმომადგენლები  თბილისის №1 ექსპერიმენტალურ სკოლას ეწვივნენ, სადაც სკოლის მანდატურებს შეხვდნენ და მათ ყოველდღიურ საქმიანობას გაეცნენ.
დელეგაციის წევრებმა №1 ექსპერიმენტალურ სკოლაში ასევე დაათვალიერეს თანამედროვედ აღჭურვილი ჯეოსელის ”მომავლის კლასი”, პირველკლასელთა კორპუსი, ნახეს ნეტბუკების დახმარებით მიმდინარე ინგლისური ენის გაკვეთილი პირველ კლასში, რომელსაც  პროგრამის ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ფარგლებში ჩამოსული ინგლისურენოვანი მასწავლებელი უძღვებოდა.
თბილისის №1 ექსპერიმენტალური სკოლის მაგალითზე,  ამერიკელი სტუმრები საქართველოს ზოგადი განათლების სფეროში განხორციელებულ სიახლეებს გაეცნენ, რადგან ამ სკოლაში საქართველოს პრეზიდენტისა და სამინისტროს მიერ  ინიცირებული თითქმის ყველა პროექტია დანერგილი.

Representatives of the National Associations of the School Resource Officers of the USA, visited Tbilisi 1st Experimental School, met school resource officers and got familiar with their every day activities.
The delegation members also saw the “Future Class” furnished with the modern ICT technologies by Geocell, attended a lesson of the English Language conducted by the native English Speaker teacher who works in the school as a part of the educational program  “Teach and Learn with Georgia”
American guests had opportunity to get familiar with  the  novelties introduced in Georgian secondary education system, as Tbilisi 1st Experimental School features all new projects and programs that are currently being implemented by the Ministry.