ეგვიპტელი ჟურნალისტები განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმებს გაეცნენ
ეგვიპტური მასმედიის, წამყვანი ტელევიზიებისა და ჟურნალების წარმომადგენლები საქართველოში სხვადასხვა მიმართულებით განხორციელებული რეფორმების გასაცნობად და გასაშუქებლად ჩამოვიდნენ.
ეგვიპტელი ჟურნალისტები განათლების სფეროში მიმდინარე სიახლეებითაც დაინტერესდნენ. საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველ მოადგილესთან კოკა სეფერთელაძესა  და მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძესთან ერთად,  მათ  №1 ექსპერიმენტალურ სკოლაში თანამედროვედ აღჭურვილი ჯეოსელის ”მომავლის კლასი” და პირველკლასელთა კორპუსი დაათვალიერეს, ნახეს ნეტბუკების დახმარებით მიმდინარე ინგლისური ენის გაკვეთილი, შეხვდნენ პროგრამის ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ფარგლებში ჩამოსულ ინგლისურენოვან მასწავლებელს.
თბილისის №1 ექსპერიმენტალური სკოლის მაგალითზე,  ეგვიპტელი ჟურნალისტები  საქართველოს ზოგადი განათლების სფეროში განხორციელებულ სიახლეებს გაეცნენ, რადგან ამ სკოლაში საქართველოს პრეზიდენტისა და სამინისტროს მიერ  ინიცირებული თითქმის ყველა პროექტია დანერგილი.
ეგვიპტელი ჟურნალისტები უკვე შეხვდნენ საქართველოს პრემიერ-მინისტრ ნიკა გილაურს, შინაგან საქმეთა მინისტრს ვანო მერაბიშვილს და საგარეო საქმეთა მინისტრს გრიგოლ ვაშაძეს.  ეგვიპტელი ჟურნალისტები ჩვენს ქვეყანაში კიდევ ერთი კვირა დარჩებიან და სამშობლოში დაბრუნების შემდეგ საქართველოზე სიუჟეტებს მოამზადებენ, რათა მათ ქვეყანაში უკეთ გაიცნონ საქართველო და აქ მიმდინარე ის წარმატებული რეფორმები, რომლებიც განათლების, ეკონომიკის, ბიზნესის, ტურიზმის სფეროში ხორციელდება.

Egyptian journalists familiarized with education reforms
A group of Egyptian journalists continue their visit to Georgia, as a part of this visit; they get familiarized with the current reforms that are underway in different sectors in Georgia.
The journalists got interested in the ongoing reforms in the education field as well. Together with the First Deputy Minister, Koka Sepherteladze and Deputy Minister, Nodar Surguladze they visited  Tbilisi N1 experimental school  and got acquainted with the reforms carried out in the education sector.
They also visited “Future Class” in the same school, furnished with the modern ICT technologies by Geocell and attended a lesson conducted with the use of the net books by the native English speaker teacher.
The Egyptian journalists have already met the Prime Minister of Georgia, Nika Gilauri, Minister of Internal Affairs, Vano Merabishvili and Minister of Foreign Affairs, Grigol Vashadze. The journalists will stay in Georgia for a week, after returning to their homeland, they will write news stories covering successful reforms in the fields of economics, business, education and tourism.