ამერიკის მანდატურთა ეროვნული ასოციაციის წარმომადგენლები შეხვედრებს განაგრძობენ
საქართველოში ვიზიტად მყოფი ამერიკის მანდატურთა ეროვნული ასოციაციის წარმოამდგენლები სხვადასხვა სახელმწიფო უწყებში შეხვედრებს განაგრძობენ. ამერიკელი სტუმრები დღეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელ შოთა უტიაშვილს შეხვდნენ  და პოლიციის რეფორმებს გაეცნენ. მათ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს  საქართველოში რევოლუციამდე არსებობულ მძიმე კრიმინოგენული სიტუაციაზე, რომელიც  პოლიციის რეფორმის გატარების შემდეგ რადიკალურად შეიცვალა.
ამერიკის მანდატურთა ეროვნული ასოციაციის წარმომადგენლებმა არასრულწლოვათა დანაშაულის სტატისტიკაც შეისწავლეს. პოლიციის აკადემიაში მომზადებული მანდატურების სკოლებში შესვლის შემდეგ 95%-ითაა შემცირებული ძალადობის ფაქტები. ევროკავშირის კვლევის მიხედვით კი, მშობელთა 75% ემხრობა მანდატურის სამსახურს და სკოლაში შვილს დაცულად თვლის.
ამერიკელმა სტუმრებმა მაღალი შეფასება მისცეს საქართველოში განხორციელებულ რეფორმებს, მანდატურის სამსახურის საქმიანობა კიდევ ერთხელ დადებითად შეაფასეს და მიესალმნენ საქართველოს მანდატურის სამსახურის საერთაშორისო ასოციაციაში გაწევრიანების ფაქტს.

Visit of the representatives of National Association of School Resource Officers of USA continues
Representatives of National Association of School Resource Officers (NASRO) who are visiting Georgia met the Head of Information-Analytical Department of the Ministry of Education and Science of Georgia Shota Utiashvili. Shota Utiashvili provided the guests with the information about the Police Reforms that are implemented in Georgia. As Utiashvili stated criminal situation in the country has changed since the Government started the implementation of new Police Reforms.
The members of NASRO’s delegation also received information about the statistics on the juvenile crime. According to the most recent poll, the occurrence of physical violence and bullying between students has decreased by 95%. According to the most recent European Union poll 75 % of parents are confident in the safety of Georgian schools.