დიმიტრი შაშკინმა გიორგობა ღვაწლმოსილ პედაგოგს პირადად მიულოცა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილი თბილისის 30-ე საჯარო სკოლის მათემატიკის ღვაწლმოსილ პედაგოგს გიორგი კალანდაძეს სახლში ეწვია, გიორგობა მიულოცა და საჩუქრად პერსონალური კომპიუტერი გადასცა. ასევე  მინისტრმა გიორგობა ყველა პედაგოგს, განსაკუთრებით კი ამ სახელის მატარებელ მამაკაც პედაგოგებს მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
გიორგი კალანდაძე 34 წელია პედაგოგიურ საქმიანობას ეწევა, მის გაკვეთილებს მოსწავლეები გამორჩეულად საინტერესოდ მიიჩნევენ.  გიორგი კალანდაძე არის რამდენიმე  სახელმძღვანელოს ავტორი, ერთიანი ეროვნული გამოცდების კომისიის წევრი,  მუდმივად ეცნობა სწავლების ინოვაციურ  მეთოდებს, რასაც შემდეგ საგაკვეთილო პროცესში იყენებს.
გიორგი კალანდაძემ წარმატებით ჩააბარა სასერტიფიკატო გამოცდა მათემატიკაში. უნარების, უცხო ენისა და კომპიუტერის გამოცდებზე გასვლას გაზაფხულზე გეგმავს.
გიორგი კალანდაძის მეუღლე დარეჯან ცინცაძე 32 წლის განმავლობაში 30-ე საჯარო სკოლაში ფიზიკას ასწავლის, შვილმა ნინო კალანდაძემ გასულ სასწავლო წელს კომაროვის ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა ოქროს მედალზე დაამთავრა  და 100%-იანი დაფინანსებით სწავლას თავისუფალ უნივერსიტეტში ბიზნესის ფაკულტეტზე აგრძელებს. ასევე წარმატებით ამთავრებს ფიზიკა-მათემატიკურ სკოლას ნინოს ძმა, გელა კალანდაძეც.

The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, and Head of the Teachers Development National Centers, Mr. Gia Mamulashvili, visited an exceptional teacher of Tbilisi Public School #30, Mr. Giorgi Kalandadze, at home to wish him a happy St. George’s Day and presented him with a personal computer.  The Minister congratulated all teachers on St. George’s Day; particularly the men named George, and wished them success.
Mr. Giorgi Kalandadze has been working for 30 years at his school. Schoolchildren applaud Mr. Kalandadze for consistently teaching especially interesting lessons. George Kalandadze is also the author of several books, a member of the commission of United National Exams, and constantly introduces innovative teaching methods to facilitate his students’ learning process.
Giorgi Kalandadze successfully passed the national certification exam in mathematics and plans to pass exams in skills, foreign language and computer technology in the spring.
Mr. Kalandaze’s spouse, Ms. Darejan Tsintsadze, has also worked in Tbilisi Public School #30 as a teacher of Physics for 32 years. The daughter of this exceptional teacher, Nino Kalandadze, graduated from Tbilisi Komarov School with a golden medal and now continues her studies in business at the Free University with 100% financial support from government. The family’s son, Gela Kalandadze also is successful, talented student.