”მომავლის კლასში” ერთობლივი გაკვეთილი ჩატარდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის  მოადგილე გიორგი ჩახნაშვილი პირველი ექსპერიმენტური სკოლის “მომავლის კლასში“ კომაროვის ფიზიკა-მათემატიკური სკოლის მათემატიკის საერთაშორისო ოლიმპიური ნაკრებისა და პირველი ექსპერიმენტული სკოლის წარმატებული მოსწავლეების ერთობლივ გაკვეთილს დაესწრო. გაკვეთილს ასევე  მათემატიკის სერტიფიცირებული მასწავლებლებიც ესწრებოდნენ ორივე სკოლიდან.
ოლიმპიური ნაკრების პედაგოგმა სპეციალურად საერთაშორისო ოლიმპიადისთვის შედგენილი მათემატიკური ამოცანების ამოხსნის ხერხები გააცნო მოსწავლეებს. საგაკვეთილო პროცესში გამოყენებული იქნა ყველა ის თანამედროვე ტექნოლოგიები, რომელიც „მომავლის კლასშია“ დანერგილი.
ერთობლივი გაკვეთილი ძალზე საინტერესო და ნაყოფიერი აღმოჩნდა ორივე სკოლის მოსწავლეებისთვის. პირველი ექსპერიმენტული სკოლის მოსწავლეებმა გამოცდილება მიიღეს და ნახეს, როგორ ემზადება ოლიმპიური ნაკრები მომავალი საერთაშორისო ოლიმპიადისთვის. ფიზიკა-მათემატიკური სკოლის მოსწავლეებმა კი, ულტრათანამედროვე საკლასო ოთახის თითქმის ყველა შესაძლებლობა გამოსცადეს.
პირველი ექსპერიმენტული სკოლის “მომავლის კლასს“ სხვადასხვა სკოლების მოსწავლეები ხშირად სტუმრობენ, ეწყობა პრეზენტაციები, ტარდება  საჩვენებელი და ერთობლივი გაკვეთილები.

Joint lesson was held in “Future Class”
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Giorgi Chakhnashvili, attended a joint lesson of physics-mathematics in preparation for the international academic Olympic at Tbilisi 1st Experimental School’s “future class,” and then met with successful schoolchildren of the 1st Experimental School. Certified teachers from both schools involved in the team also attended the lesson.
The teacher of the Olympic team explained how to solve tasks in preparation for the International Mathematical Olympiad. During the lesson, schoolchildren used all modern techniques, which they have learned from their “Future Class”.
The joint lesson proved to be very interesting and useful. 1st Experimental School children were able to experience how the Olympic team is preparing for the upcoming International Olympiads. Physics-Mathematics schoolchildren also had the opportunity to try all ultra-modern problem solving techniques using the technology of the “future class.”
The 1st Experimental school “Future class” is often visited by schoolchildren from different schools and is used to hold presentations and conduct various sample and joint lessons.