”სკოლათა დამეგობრების პროგრამის” ფარგლებში ღონისძიება გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ნოდარ სურგულაძე დაბა კოჯრის 214-ე საჯარო სკოლაში საქართველო-საბერძნეთის ისტორიულ-კულტურული ურთიერთიბებისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო.
ღონისძიება საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ”სკოლათა დამეგობრების პროგრამის” ფარგლებში გაიმართა და მასში 214-ე საჯარო სკოლისა და ამ სკოლასთან დამეგობრებული წალკის №2 საჯარო სკოლის მოსწავლეები მონაწილეობდნენ.
VII-XII კლასის მოსწავლეებმა ანტიკური ხანიდან დღემდე საქართველო-საბერძნეთის ისტორიულ-კულტურულ ურთიერთობებზე პრეზენტაცია წარმოადგინეს და იმ აქტივობებზე ისაუბრეს, რომელიც ერთი წლის მანძილზე პროგრამის ფარგლებში ერთობლივად განახორციელეს.
ღონისძიების ბოლოს მოსწავლეების მონაწილეობით ტოლერანტობისა და ხალხთა შორის მეგობრობის თემაზე  დადგმული სპექტაკლი გაიმართა.

An event was held under the program “School Friendship”
The Deputy Minister of Education and Science of Georgia, Nodar Surguladze, visited Kojori #214 Public School and attended an event focused on Georgia-Greece historical-cultural relationships.
The event was held under the Ministry of Education and Science of Georgia’s “Schools Friendship” project. Students from  #214 Public school and Tsalka #2 public school took part.
Seventh through twelfth form schoolchildren prepared presentations about Georgia-Greece historical-cultural relationships from antiquity to the present day and also about activities, which was held during one year.
At the end of the event, schoolchildren exhibited a performance about tolerance and friendship between all people.