კომპანია ”ფიუვესთან” თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და გერმანული კომპანია ”ფიუვეს” წარმომადგენელმა ინგე ბერგერმა მასწავლებლის სახლში თანამშრომლობის მემორანდუმს  მოაწერეს ხელი და საერთაშორისო კონფერენცია გახსნეს.
მემორანდუმი  სამინისტროსა და კომპანია “ფიუვეს” შორის აქტიურ თანამშრომლობას,  ერთობლივ საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციებისა და სემინარების ჩატარებას, საქართველოსა და მის ფარგლებს გარეთ ქართველი მასწავლებლებისთვის კვალიფიკაციის ასამაღლებელი ტრენინგების ორგანიზებასა და სხვა აქტივობების განხორციელებას ითვალისწინებს.
საერთაშორისო კონფერენციას “ლაბორატორიული მოწყობილობების მოდერნიზება საბუნებისმეტყველო საგნების სწავლებაში” გერმანელი მეცნიერები - დოქტორი ლუდოლფ ფონ ალვენსლიბენი და დოქტორი ინგე ბერგერი უძღვებოდნენ და მასში საქართველოსა და სომხეთის წამყვანი უმაღლესი სასწავლებლების ხელმძღვანელები და პროფესორ-მასწავლებლები მონაწილეობდნენ.
კონფერენცია საქართველოში კომპანია “ფიუვეს” ექსკლუზიური პარტნიორის შპს “რეზონანს - საქართველოსა” და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა.
“ფიუვე” მსოფლიო საგანმანათლებლო ლაბორატორიული მოწყობილობების წარმოებაში ლიდერი კომპანიაა. თბილისში ახლადგახსნილი მასწავლებლის სახლი ”ფიუვე”-ს კომპანიის ლაბორატორიითაა აღჭურვილი  და პედაგოგებისთვის კვალიფიკაციის ასამაღლებლად გამოიყენება. გარდა ამისა, ლაბორატორიაში თბილისისა და საქართველოს რეგიონების სკოლების მოსწავლეებისთვის საჩვენებელი გაკვეთილები ტარდება.
კომპანია ”ფიუვე” საბუნებისმეტყველო საგნებისთვის 5000 -ზე მეტი სახეობის ლაბორატორიულ მოწყობილობას უშვებს. მისი პროდუქცია მსოფლიოს 100-ზე მეტ ქვეყანაშია  გავრცელებული.

Cooperation agreement was signed with Company Phywe
The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, and a representative of the Company Phywe, Inge Berger, signed an agreement of cooperation and delivered opening remarks at an international conference.
The memorandum envisages the organization of a joint scientific conference and seminars, teacher professional development trainings, and other activities.
The international conference was chaired by the German scientists Doctors Inge Berger and Ludolf Von Alveslieben, and was attended by the academic staff of  leading Georgian and Armenian higher educational institutions.
The conference was organized by the exclusive representative of the Company Phywe in Georgia, “Rezonansi- Sakartvelo,” and Georgia's National Center for Teacher Professional Development.
Phywe is a leading company in the production of educational laboratory equipment. Teacher’s House is supplied with the labs from Phywe, and teachers and schoolchildren actively use them in the learning process.
Phywe produces more than 5,000 different types of lab equipments in Natural Sciences fields that are distributed across 100 counties of the world.