მინისტრი ინგლისურენოვან პედაგოგებს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და სამინისტროს საგანმანათლებლო პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ (TLG) წარმომადგენლები  თბილისის, რუსთავის, გორის, კასპის, ხაშურის, საგარეჯოს, მცხეთის საჯარო სკოლების უცხოელ მოხალისე მასწავლებლებს შეხვდნენ.
მინისტრთან მორიგი სამუშაო შეხვედრის მიზანს საქართველოს განათლების სისტემაში არსებული მდგომარეობის, მიმდინარე სიახლეებისა და მომავალი გეგმების განხილვა წარმოადგენდა. შეხვედრაზე  ასევე შეჯამდა უშუალოდ პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“  ფარგლებში განხორციელებული პროექტები და დაიგეგმა ახალი აქტივობები.
„ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ პროგრამის მონაწილე მოხალისე მასწავლებლებთან ანალოგიური სამუშაო შეხვედრები საქართველოს ყველა რეგიონში სისტემატიურად იმართება.

The Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini, and representatives of the program “Teach and Learn with Georgia,” met with English language volunteer teachers who work at public schools in Tbilisi, Rustavi, Kaspi, Khashuri, Sagarejo and Mtskheta.
The aim of the meeting with the Minister was to discuss ongoing developments, reforms and challenges in the education system, as well as the current activities and future goals of the program “Teach and Learn with Georgia”.
During the Q&A session, volunteer native English speaker teachers had the opportunity to ask questions to the Minister and TLG staff.