მულტიდისციპლინური გუნდის წევრები დაჯილდოვდნენ
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ირინე ქურდაძემ ინკლუზიური განათლების სფეროში შეტანილი წვლილისათვის მულტიდისციპლინური გუნდის 40 წევრს მადლობის სიგელები გადასცა.  ეს ადამიანები სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეების შეფასებას ახდენენ და  მათ საგანმანათლებლო სივრცეში ეფექტურად ჩართვას უზრუნველყოფენ.
სამინისტროს ერთ-ერთ მთავარ პრიორიტეტს ინკლუზიური განათლების დანერგვის გზით, ყველასათვის ხელმისაწვდომი საგანმანათლებლო სივრცის  შექმნა წარმოადგენს. სკოლებში ინკლუზიური განათლების დანერგვის პროცესს მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს საქართველოს მასშტაბით 11  მულტიდისციპლინური გუნდის არსებობა. თბილისის გუნდი 9 წევრისაგან შედგება და  დედაქალაქს ემსახურება. რეგიონალურ გუნდში  31 პროფესიონალია გაერთიანებული, რომლებიც   9 რეგიონის სამიზნე და დამატებით მუნიციპალიტეტებს ემსახურებიან.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მულტიდისციპლინური გუნდი პასუხისმგებელია სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეების შეფასებასა და ინკლუზიური განათლების საკითხებზე  პედაგოგებისა და  მშობლების კონსულტირებაზე. გუნდის წევრები ასევე საჭიროების შემთხვევაში  მასწავლებლებისთვის ტრენინგებს ატარებენ.

The members of a multidisciplinary team were awarded
Deputy Minister Ms. Irine Kurdadze awarded 40 members of a multidisciplinary team with cash prizes and certificates to recognize their achievement in the development of inclusive education. This team are charged with assessing the requirements for schoolchildren with special educational needs and supporting their integration into the educational space.
The enhancement of inclusive education is one of the priorities of the Ministry; eleven interdisciplinary teams operate throughout Georgia to support the introduction of inclusive education. The Tbilisi team is composed of 9 members; regional teams are comprised of 31 professionals in different sectors.
The team members also provide counsel to the teachers and parents on relevant issues. In case of necessity, the members provide trainings to the teachers.