დიმიტრი შაშკინი თბილისის საჯარო სკოლების დირექტორებს შეხვდა
დირექტორებთან შეხვედრაზე მინისტრი  რამდენიმე მნიშვნელოვან თემას, მათ შორის სკოლების ბრენდირების საკითხს  შეეხო,  რომელიც  ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის ჯანსაღ კონკურენციას ითვალისწინებს. თბილისისა და რეგიონების სკოლებში ბრენდირება ინდივიდულური იქნება და ამ პროცესში სკოლების დირექტორები და მასწავლებლები აქტიურად იქნებიან ჩართულნი.
შეხვედრაზე მინისტრმა ასევე ისაუბრა ფიზკულტურის გაკვეთილების სპორტით ჩანაცვლებაზე, სასკოლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებასა და 2010-2011 წლებში განათლების სფეროში  დაგეგმილ რეფორმებზე. დიმიტრი შაშკინმა დირექტორების მხრიდან პრობლემები მოისმინა და მათ შეკითხვებს უპასუხა.

Minister Shashkini met the Principles of Public Schools
At this meeting, the Minister also discussed other important issues such as branding of schools, which will foster healthy competition in general educational system. Branding of schools will be carried out by each school on its own in Tbilisi and the regions of Georgia.  School principles will be actively involved in this process.
Minister also talked about replacing physical culture with sport; improving school infrastructure and the planned reforms in 2010-2011 years. Minister Shashkini answered questions of the principles and listened to their concerns.