ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს საჩუქარი მოსწავლეებს
პირველი ექსპერიმენტული სკოლის დაწყებითი კლასის მოსწავლეებს ტურიზმის ეროვნული სააგანეტოს თავმჯდომარე მაია სიდამონიძემ და საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურებმა საბავშვო-ანიმაციური რუკები გადასცეს. საბავშვო ავტორების მიერ შექმნილი რუკა საქართველოს ტურისტულ პოტენციალს  მათთვის გასაგებ ენაზე გააცნობს.
ღონისძიება განათლებისა და მეცნიერების  სამინისტროს სსიპ საგანმანათლებლო დაწესებულების მადატურის სამსახურისა და  ტურიზმის ეროვნული სააგენტოს ერთობლივი პროექტის ფარგლებში განხორციელდა.
ტურიზმის ეროვნული სააგანეტოს თავმჯდომარის  მაია სიდამონიძის ინიციატივით, საბავშვო-ანიმაციური რუკა საქართველოს მასშტაბით ყველა საჯარო სკოლის მოსწავლეს  გადაეცემა.
მაია სიდამონიძის განცხადებით, ანიმაციური რუკებით მოზარდებს წარმოდგენა შეექმნებათ საქართველოს გეოგრაფიაზე, ისტორიაზე, კულტურულ ძეგლებზე და ტურისტულ აქტივობებზე, რაც მათ მოგზაურობის სურვილს ადრეულ ასაკშივე გაუჩენთ.

The Presents of the National Tourism Agency to students
The chairperson of the National Tourism Agency, Ms. Maia Sidamonidze and the school resource officers presented the primary grades students of the First Experimental School with the child friendly animated maps. The maps were designed specially for the adults; with the help of these maps the schoolchildren will have opportunity to get familiar with the tourism potential of Georgia.
The event was organized as a part of the joint program between the National Tourism Agency and the Office of the Resource Officers.
On the initiative of Ms. Maia Sidamonidze, the maps will be supplied to all public schools of Georgia.
According to the announcement of the chairperson of the National Tourism Agency, such maps will encourage the schoolchildren to travel within Georgia from the early stage.