საახალწლო საჩუქრები სმენადაქვეითებულ ბავშვებს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელობამ და ქუთაისის მერმა გიორგი თევდორაძემ ცნობილ ტელეწამყვანებთან დუტა სხირტლაძესა და შორენა ბეგაშვილთან ერთად, ქუთაისის №42 ყრუ-მუნჯთა სკოლა-პანსიონს ეწვივნენ და მოსწავლეებს დამდეგი ახალი წელი მიულოცეს.
სტუმრებმა სკოლა-პანსიონის აღსაზრდელებს საჩუქრად ტელევიზორი, ტკბილეული და სხვადასხვა სათამაშოები ჩაუტანეს, მათთან ერთად საახალწლო ზეიმს დაესწრნენ და სკოლის აღსაზრდელების მიერ შექმნილი ხელნაკეთი ნივთების გამოფენაც დაათვალიერეს.
ქუთაისის №42-ე ყრუ-მუნჯთა სკოლა-პანსიონში სულ 38 ბავშვი სწავლობს. სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნულ ცენტრს უკვე მეორე წელია  ამ სკოლაზე პატრონაჟი აქვს აღებული, ცენტრის წარმომადგენლები ხშირად სტუმრობენ   სკოლის აღსაზრდელებს და მათ საჭირო ნივთებით ასაჩუქრებენ. გარდა ამისა, ცენტრი სკოლას სხვადასხვა აქტივობების განხორციელებაშიც ეხმარება.

New Year Presents for the children with Hearing Impairment
The representatives of the National Center for Quality Enhancement under the Ministry and the Mayor of Kutaisi, Giorgi Tevdoradze together with TV anchors Duta Skhirtladze and Shorena Begashvili visited Kutaisi Boarding School #42 for the Children with Hearing Impairments and wished the kids happy coming New Year.
As a part of the event, the guests attended the New Year concert arranged by the children and presented them with TV, sweets and toys.
38 students study in the Kutaisi Boarding School#42 for the Children with Hearing Impairments. The school is functioning under the auspice of the National Center for Quality Enhancement; the staffs of this center regularly visit the school and provide the schoolchildren with necessary school inventories.