სოფელ ერისიმედში ახალი სკოლა აშენდება
სიღნაღის რაიონის სოფელ ერისიმედში თანამედროვე სტანდარტების სკოლის მშენებლობა იწყება. ტერიტორია, სადაც ახალი სკოლა აშენდება  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ გიორგი ჩახნაშვილმა ადგილობრივი თვითმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად დაათვალიერა.
სოფელ ერისიმედის 100-მდე მოზარდი 25 წლის განმავლობაში არასტანდარტულ, ბაგა-ბაღისთვის განკუთვნილ ავარიულ შენობაში სწავლობდა. სოფლის მოსახლეობის ეს  დიდი პრობლემა ახალი სკოლის მშენებლობით გადაიჭრება. ახალი სასწავლო წლიდან ერისიმედის მოსწავლეები სწავლას თანამედროვე სკოლაში გააგრძელებენ.
სოფლის სკოლას თანამედროვე გათბობის სისტემა და საკუთარი ჭაბურღილი ექნება. სკოლაში ასევე დამონტაჟდება საკუთარი დენის წყარო, რაც ამ სკოლის მოსწავლეებისთვის უწყვეტი ინტერნეტის ხელმისაწვდომობის გარანტია იქნება.
ერისიმედის საჯარო სკოლა  თანამედროვე სასკოლო მერხებით, დაფებითა და ახალი კომპიუტერებით აღიჭურვება, სკოლას ასევე ექნება ხელოვნურსაფარიანი ღია სპორტული მოედანი, სადაც ბავშვები სპორტის რამდენიმე სახეობაში ივარჯიშებენ.

A New school will be constructed in the Village of Erisimedi
Construction of the new school will begin soon in the Village of Erisimedi, Sighnaghi Municipality; Deputy Minister, Giorgi Chakhnashvili and representatives of the local municipality observed the construction site.
The Schoolchildren of the village have been studying in the damaged nursery school for the past 25 years; this problem will be solved by constructing a new school in the village. The school will be built in compliance with the modern construction standards. The new educational institution will have its own heating and electricity system and will be connected to the internet.
The school will be supplied with new desks, boards and computers; sports pitch will be also constructed in the school yard, which will enable the schoolchildren to take different sports classes.