ახალი პროექტი მოსწავლეებისთვის
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, თბილისის მერიის, გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტროს დაფინანსებით პროექტი ”მომავალი შენია” განახლებული ფორმატით ჩატარდება.
პროექტის ინიციატორია საერთაშორისო ფონდი „წამი“, რომელიც აღნიშნულ პროექტს 2009 წლიდან ახორციელებს. მის ფარგლებში  წელს დაგეგმილია დედაქალაქისა და რეგიონების სკოლებში ლექცია-სემინარების ჩატარება ისეთ თემებზე  როგორიცაა: დემოკრატია და სამოქალაქო საზოგადოება, ტოლერანტობა, გენდერული თანასწორობა,  შრომის პატივისცემა, ყოფითი კულტურა, ბუნების დაცვა და ეკოლოგიური უსაფრთხოება. ლექცია-სემინარების დასრულების შემდეგ, თითოეულ სკოლაში კონკურსანტებს ეძლევათ 1 კვირა მათთვის საინტერესო თემაზე ინფორმაციის მოსაძიებლად და დასამუშავებლად. სამუშაოს შესრულების შემდეგ სკოლებში ჩატარდება კონკურსი სხვადასხვა ნომინაციაში.
კონკურსში მონაწილეობის ფორმები და გამოხატვის   საშუალებები თავისუფალია (ფოტო,წერილობითი,სახვითი და სხვ). ნამუშევრების შესაფასებლად და გამარჯვებულთა გამოსავლენად  შეიქმნება სპეციალური კომისია (კომისიის შემადგენლობა: ფონდი „წამი“, თბილისის მერია, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების სამინისტრო).   მოხდება კონკურსში გამარჯვებულთა საზეიმო დაჯილდოება ფასიანი საჩუქრებით და გაიმართება დასკვნითი კონცერტები თანამედროვე და ფოლკლორული მუსიკალური ჯგუფების მონაწილეობით. დამზადდება  სტენდები, რომლებიც საჩუქრად გადაეცემა სკოლის არქივს. სასწავლო წლის ბოლოს, კონკურსში გამარჯვებული მოსწავლეებისთვის მოეწყობა საზაფხულო სოციალური ბანაკი, სადაც მათ ჩაუტარდებათ ლექცია-სემინარები და ტრენინგები.  მოეწყობა სხვადასხვა კულტურული და სპორტული ღონისძიებები, ლაშქრობები და შეჯიბრებები. პროექტის დასრულების შემდეგ, მონაწილეებს გადაეცემათ სერთიფიკატები და მომზადდება პროექტის შემაჯამებელი ჟურნალი, სადაც შევა საუკეთესო ნამუშევრები და პროექტის მიმდინარეობის ამსახველი  ფოტოები.

The New Project for Schoolchildren
The renovated project “Future is Yours” will be carried out by financing of the Ministry of Education and Science, Tbilisi City Hall and the Ministry of Environment Protection and Natural Resources of Georgia.
The initiator of this project is the International Fund “Tsami”, which has been implementing it since 2009. In the framework of this project, the following issues are planned to be discussed at the lectures and seminars in Tbilisi and other regional schools: Democracy and civil society, tolerance, gender balance, respect of labor, environment protection and ecological safety. After the seminars, participants will have one week to research and analyze their field of interest. Afterwards, a competition will be held in different nominations.
Participation in this competition is optional (photos, written materials, arts, etc.). A special commission will be created to evaluate these works and identify the winner  (The members of the commission are: Fund “Tsami”, Tbilisi City Hall, Ministry of Education and Science, Ministry of Environment Protection and Natural Resources). The winners will be rewarded with prizes and a special concert will be held with participation of modern and folk musical groups. Special boards will be created for school archives. At the end of the academic year, summer social camps will be arranged for the winners with trainings and seminars.  Different cultural and sports activities, hikes and competitions are planned in these summer camps. At the end, the participants will receive certificates. A special journal will be created with the best works and the photos reflecting the project.