მინისტრმა ახალი წელი უცხოელ მოხალისე მასწავლებელს მიულოცა
საგარეჯოს რაიონის სოფელ გიორგიწმინდას საჯარო სკოლის უცხოელ მოხალისე მასწავლებელს ბრიტანი თოლარს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი სახლში ეწვია და ახალი წელი პირადად მიულოცა.
ბრიტანი თოლარი განათლების ადმინისტრირების მიმართულებით მაგისტრის ხარისხს ფლობს, აქვს მოსწავლეებთან მუშაობის გამოცდილება, საქართველოში პროექტის ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ფარგლებში გასულ წელს ჩამოვიდა და საგარეჯოს რაიონის სოფელ გიორგიწმინდას საჯარო სკოლაში ინგლისურ ენას ადგილობრივ მასწავლებლებთან ერთად ასწავლის.
მოხალისე პედაგოგი ჩართულია როგორც სასკოლო ისე, კლასგარეშე ღონისძიებების ორგანიზებაში. მისი გაკვეთილები ინტერაქტიურობით გამოირჩევა, კარგ შედეგებს აღწევენ ბრიტანი თოლარის მოსწავლეებიც. ამერიკელი მოხალისე  დიდი სიყვარულით სარგებლობს ადგილობრივ მოსახლეობაშიც, იგი მათ სკოლიდან თავისუფალ დროს ინგლისური  ენის დაუფლებაში ეხმარება.
განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმების ფარგლებში, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ 2010 წელს ახალი პროექტის - ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ("Teach and Learn with Georgia") განხორციელება დაიწყო, რომელიც საქართველოში ინგლისური ენის სწავლების განვითარებასა და ხელშეწყობას ითვალისწინებს. პროექტის წარმატებით განხორციელება ძალიან მნიშვნელოვანია მომავალი თაობებისათვის, რადგან ისინი ინგლისური ენის უკეთ დაუფლების კვალდაკვალ, აქტიურად ეცნობიან და იზიარებენ დასავლურ ღირებულებებსა და კულტურას.

The Minister wished happy New Year to the volunteer teacher
The Minister, Dimitri Shashkini, visited Brittany Tolar - a volunteer teacher and congratulated her on the New Year.
Brittany Tolar has earned MA in education administration, she also has an extensive teaching experience; the volunteer teacher came to Georgia last year as a part of the educational program “Teach and Learn with Georgia” and was placed in the public school of the village of Giorgitsminda, Sagarejo municipality to teach the English language together with the local teachers.
Brittany Tolar uses interactive lesson plans and teaching methods during the classes; besides teaching she is actively involved in extra curriculum activities and provides assistance to the interested local people in learning of the English language.
The “Teach and Learn with Georgia" program was initiated in 2010 as a part of the educational reforms. The project aims to promote English language education all across Georgia and provides an opportunity to Georgian communities to share their values and exchange cultures with people from various countries.