პრეზიდენტმა ნოქალაქევის ახლადაშენებული სკოლა გახსნა
საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა სენაკის რაიონის სოფელ ნოქალაქევში ახლადაშენებული სკოლა გახსნეს. სკოლა 300 მოსწავლეზეა გათვლილი, აღჭურვილია უახლესი ტექნიკით, ინვენტარით და სრულად პასუხობს თანამედროვე  სტანდარტებს.
ნოქალაქევის საჯარო სკოლაში ფუნქციონირებს „აინშტაინის“ საბუნებისმეტყველო ლაბორატორია,  ინფორმაციული უზრუნველყოფისა და ტექნოლოგიების კაბინეტი, სპორტული დარბაზი (გასახდელებითა და საშხაპეებით), სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქომე მოსწავლეებისათვის მოწყობილია პანდუსი და რესურსოთახი.
ახალ სკოლას აქვს სასადილო, ბიბლიოთეკა წიგნების საცავით, მანდატურის ოთახი, ახალი  ინვენტარით აღჭურვილი სპორტული დარბაზი. სკოლას თანამედროვე გათბობის სისტემა ემსახურება და  აქვს საკუთარი წყლის ჭაბურღილი.
სკოლაში ამჟამად  200-მდე  მოსწავლე სწავლობს და ასწავლის 27 მასწავლებელი, მათ შორის ორი სერტიფიცირებული. ასევე სკოლაში ასწავლის ინგლისურენოვანი პედაგოგი. სკოლას ჰყავს მედალოსნები, სხვადასხვა კონკურსებსა და პროექტებში გამარჯვებული მოსწავლეები, კურსდამთავრებულები წარმატებით აბარებენ ერთიან ეროვნულ გამოცდებს.
პრეზიდენტი სკოლის კომპიუტერულ ლაბორატორიაში Smart Board-ის გამოყენებით გაეცნო ახალ საგანმანათლებლო პროექტს-Skool საქართველოს, რომელიც კიდევ ერთი რესურსია განათლების მისაღებად. პროექტი არის საქართველოს განათლების სამინისტროსა და  Intel-ის წამოწყებული ინიციატივა, რომელიც   სთავაზობს მომხმარებელს საგანმანათლებლო რესურსებს საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებსა და მათემატიაკში ზოგადი განათლების სამივე საფეხურისათვის. პროექტი არის სპეციალურად მოსწავლეებისთვის და მასწავლებლებისთვის ადაპტირებული რესურსი, რომელიც ხელს შეუწყობს სწავლების პროცესს.

The “Einstein” Natural Science labs and IT cabinet are functioning in the school; the school has a sports pitch and is fully adapted to the requirements of children with special educational needs.
The new school also has a dining facility; library, the room for the resource officers and modern heating equipments.
There are 200 schoolchildren and 27 teachers in the school; two of them are certified teachers. Native English volunteer teacher also co- teaches at the institution   as a part of the educational program” Teach and Learn with Georgia”; the graduates of this school are successfully passing the national unified exams; the school teachers and schoolchildren actively participate in the projects and programs initiated by the Ministry.
As a part of his visit to the school, the President got acquainted with the new educational program - Skool Georgia- which is one more tool of receiving the education.  The project is a joint venture of the Ministry and Intel Company and offers the users educational resources in Natural Sciences and Math at all levels of general education.
In the scope of the event, the President presented the two successful schoolchildren with the portable computers.