თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა სკოლა-პანსიონის მოსწავლეები ინგლისში გაემგზვრნენ
თბილისის №202 უსინათლო ბავშვთა სკოლა-პანსიონის შვიდი მეთორმეტეკლასელი ორი კვირით ლონდონში გაემგზავრა, სადაც ისინი New College Nottingham-ში  სპეციალურად მათთვის შექმნილი პროგრამით ინგლისურ ენას გაძლიერებულად შეისწავლიან. ეს შესაძლებლობა  მოსწავლეებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის გადაწყვეტილებით მიეცათ.
დიმიტრი შაშკინმა №202-ე სკოლა-პანსიონში შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით სტუმრობისას შეიტყო, რომ სკოლის შვიდივე მეთორმეტეკლასელი კარგად სწავლობს, ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩაბარებას და სწავლის გაგრძელებას გეგმავს. აქედან გამომდინარე, მინისტრმა  გადაწყვეტილება მიიღო მათ  ოცნება აუსრულოს და ინგლისში ენის შემსწავლელ კურსებზე  გაგზავნოს.
№202 უსინათლო ბავშვთა სკოლა-პანსიონის მოსწავლეების ინგლისში გამგზავრება  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროგრამის ფარგლებში განხორციელდა, New College Nottingham-ში  ორი კვირის განმავლობაში ინგლისელი პედაგოგები მოსწავლეებს ისეთ პროგრამას შესთავაზებენ, რომ მოკლე პერიოდში მათ მაქსიმალური საჭირო ინფორმაცია მიიღონ. პროგრამის შედგენაზე სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის სპეციალისტებმა იმუშავეს.

Schoolchildren of Tbilisi Inclusive School # 202 will study in England
Seven twelfth graders of Tbilisi Inclusive School #202 will take a two-weeks intensive English language program at New College Nottingham in Great Britain. This opportunity was given to them by the Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini.
While visiting the Inclusive school # 202 of Tbilisi, the Minister met with these twelfth graders. These schoolchildren have the best grades of the school and epressed the desire to continue studying at higher education institutions. The Minister decided to give them the chance to travel to England for a two-week intensive English language course.
These schoolchildren of Tbilisi Inclusive School #202, will take English language courses with the educational programs that have been created especially for them by the specialists of the National Center for Teacher Professional Development.