ხელოვნების მიმართულების პედაგოგებთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში  ესთეტიკური აღზრდის პედაგოგთა  საგნობრივ საგამოცდო პროგრამებზე მუშაობენ და იმ კრიტერიუმებს ადგენენ, რაც ამ დისციპლინების პედაგოგებს სასერტიფიკაციო გამოცდაზე მოეთხოვებათ. ეს სიახლე  მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ  მასწავლებლის სახლში შეკრებილ თბილისის საჯარო სკოლების 200-მდე მუსიკის, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებელს გააცნო.
გასულ წელს მუსიკის, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების პედაგოგებს მხოლოდ პროფესიულ უნარებში შეეძლოთ ერთი გამოცდის ჩაბარება, მომავალში ისინი უკვე საგნობრივ ნაწილსაც ჩააბარებენ და ორი სავალდებულო გამოცდის გავლის შემდეგ სერტიფიკატის მოპოვებას შეძლებენ.
ესთეტიკური აღზრდის პედაგოგთა საგამოცდო პროგრამებზე ხელოვნების დარგების წარმომადგენლები განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ექსპერტებთან ერთად მუშაობენ. უახლოეს მომავალში პროგრამა მზად იქნება და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ექსპერტები  ხელოვნების მიმართულების პედაგოგთა საგნობრივ ნაწილში გადამზადებას და  საგამოცდოდ  მათ მომზადებას დაიწყებენ.
სასერტიფიკაციო გამოცდების წარმატებით ჩაბარების შემთხვევაში, გაზრდილ ხელფასებს უკვე მუსიკის, სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებლებიც მიიღებენ.

Meeting with Art Teachers
The Ministry of Education and Science of Georgia is developing certification exam programs for teachers of Esthetics. First Deputy Minister Koka Sepherteladze met 200 teachers of music, applied, and fine arts and introduced this innovation to them.
Last year, teachers of music, applied and fine arts could only take certification exam in professional skills. In the future they will be able to take subject tests as well. After passing both exams, they will receive the status of a certified teacher.
The examination program of the teachers of esthetics will be elaborated upon by the representatives of the respective fields and experts of the Ministry of Education and Science of Georgia.
The National Center for Teacher Professional Development under the Ministry will organize trainings of the teachers of esthetics and provide them with necessary assistance in regard to certification exams.
Upon a successful performance in the certification exams, the teachers of music, fine and applied arts will get higher salaries.