საქართველო გამოცდილებას ფიჯის რესპუბლიკას უზიარებს
ფიჯის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტით მყოფმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლებმა ფიჯის რესპუბლიკას საქართველოში წარმოებული 200 ნეტბუკი საჩუქრად  გადასცეს.
ფიჯის მხარემ საჩუქრისთვის საქართველოს მთავრობას ოფიციალური მადლობა გადაუხადა  და განაცხადა, რომ ეს საჩუქარი დროული იყო ფიჯისთვის, რადგან წელს დაიწყეს განათლების სისტემის რეფორმირება და ამ პროცესში საინფორმაციო ტექნოლოგიების განვითარება ერთ-ერთ პრიორიტეტად არის მიჩნეული.
ვიზიტის ფარგლებში, სამინისტროს დელეგაციამ ოფიციალური შეხვედრები გამართა ფიჯის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრთან და ფიჯის რესპუბლიკის განათლების მინისტრთან. დელეგაციის წევრებმა აგრეთვე, მოინახულეს ფიჯის საჯარო სკოლები.
ფიჯის რესპუბლიკის მთავრობის მიერ ორგანიზებულ თითოეულ შეხვედრაზე მასპინძლები ინტერესდებოდნენ როგორც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების  სფეროში არსებული მდგომარეობით ისე, მთლიანად ქვეყანაში მიმდინარე რეფორმებით. მათი განცხადებით, ქართული დელეგაციის წარმომადგენლებისაგან მიღებული ინფორმაცია ძალზე დიდ დახმარებას გაუწევს ფიჯის რესპუბლიკას განათლების რეფორმის განხორციელებაში.

Georgia Shares Its Experience with the Republic of Fiji
Representatives from the Ministry of Education and Science of Georgia presented 200 Georgian net-books to the Republic of Fiji during an official visit.
The representatives of the Republic of Fiji expressed their gratitude to the Georgian Government and affirmed that receiving these net-books from Georgia is very important for them as Fiji’s Government is now implementing reforms of their educational system, with the improvement information technology instruction as one of their top priorities.
During the official visit, the Georgian delegation held official meetings with Fiji's Minister of Foreign Affairs and International Co-Operation, and the Minister of Education, National Heritage, Culture and Arts and Youth and Sport, Labor, Industrial Relations and Employment of the Republic of Fiji. Members of the delegation also visited Fiji’s Public Schools.
The representatives of the Government of Fiji showed great interest in the reforms implemented in different fields in Georgia.  As they reaffirmed, Georgian experience will help them to further implement the process of reforms in their country.